Piąta recenzja - 10 TYGODNIOWY CHALLENGER CZYTELNICZY

  2021-03-05

Witajcie, w piątek jak Wam minął tydzień? Mam nadzieję, że był piękny czytelniczo i nie tylko. Przed nami jeszcze sześć tygodni zatem nic nie stoi na przeszkodzie byście dołączyli i wzięli udział w wyzwaniu. Szczegóły 10 TYGODNIOWEGO CHALLENGU CZYTELNICZEGO znajdziecie tu: KLIKNIJ
Dziś chcę Wam zaprezentować reportaż, przyznam, że pierwszy raz sięgnęłam po ten gatunek książki i gdy byłam na samym początku zamówiłam sobie dwa kolejne reportaże, gdyż styl w jakim są pisane przypadł mi do gustu.
Lars Berge „Dobry wilk. Tragedia w szwedzkim zoo” reportaż wydawnictwo Czarne. 
Reportaż ten w 80 procentach jest o wilkach na przestrzeni XIX i XX wieku nie tylko na terenie Szwecji. Autor przedstawia rzetelne informacje by przybliżyć nam niejako powód lub naprowadzić nas czytelników na powód, przez który 17 czerwca 2012 roku w Kolmården doszło do tragedii. Ten reportaż bardzo mnie zaciekawił ukazuje naturę dzikich zwierząt, której my ludzi nie jesteśmy w stanie zmienić, choć często niektórym wydaje się, że mogą. Wilki to piękne zwierzęta, które często są bohaterami książek, filmów czy bajek dla dzieci. Tak samo jak są piękne są i dzikie i o tym nie możemy zapominać. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądała historia wilków na przestani wieków oraz jak wygląda życie tych i innych zwierząt w ogrodach zoologicznych sięgnijcie po ten reportaż. 
Z czytelniczym pozdrowieniem Ania.