10 TYGODNIOWY CHALLENGER CZYTELNICZY - zabawa z nagrodami

  2021-02-04

Witajcie, przychodzimy dziś do Was z propozycją zabawy z nagrodami.
10 TYGODNIOWY CHALLENGE CZYTELNICZY

Na czym polega zabawa? Na przeczytaniu i zrecenzowaniu książek. 

Ile twa nasza zabawa? 10 tygodni (od 5 lutego do 16 kwietnia 2021 roku)

Już tłumaczymy szczegóły, zachęcamy do naszej zabawy – „10 TYGODNIOWY CHALLENGE CZYTELNICZY” każdego, kto czyta, kto chce zacząć czytać lub kto po prostu, chce przyjąć nasze wyzwanie. Podczas tych 10 tygodni chcemy byście przeczytali i zrecenzowali 7 książek. Dużo? Nie, wystarczająco. Przygotowaliśmy wzór arkusza recenzenckiego, który znajdziecie w naszej galerii jak i plikach do pobrania. Możecie wykorzystać go do napisania swojej recenzji lub wymyśleć coś samodzielnie. Może to być zeszyt, pojedyncze kartki, które po ostatniej książce stworzą całość. 
Co powinno znaleźć się w recenzji: tytuł książki i autor, krótki opis (min. 8 zdań), dla jakiego wieku polecacie tę książkę i czas w jakim ją przeczytaliście.
Na recenzje Waszych 7 książek czekamy do 23 kwietnia 2021 roku.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem zabawy, który jest na naszej stronie w zakładce: do pobrania. 

A oto pierwsza z dziesięciu recenzji jakie będzie mogli czytać na naszej stronie podczas trwania zabawy.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o dwóch książkach, „Malala i jej czarodziejski ołówek” napisanej przez Malale Yousafzai oraz o książce Renaty Piątkowskiej „Która to Malala?”

Obie są o tej samej pakistańskiej dziewczynce, która walcząc o prawo do edukacji dla wszystkich głównie dla dziewcząt naraziła się talibom. Mowa o Malali Yousafzai najmłodszej Laureatce Pokojowej Nagrody Nobla.

„Malala i jej czarodziejski ołówek” – to książka dla dzieci w wieku 5+ (oczywiście czytana z rodzicami) opowiada o pragnieniu małej dziewczynki do posiadania zaczarowanego ołówka, dzięki któremu mogłaby rysować rzeczy którymi sprawiałaby radość innym. Po pewnym czasie Malala rozumie, że nie ma takiego ołówka, ale ma głos, który może nim się stać. Zaczyna głośno mówić to co myśli. „Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jeden długopis tyle wystarczy by zmienić świat.” - Malala

Która to Malala? – to książka dla dzieci w wieku 9+. Historia mogłoby się wydawać zwyczajnej nastolatki, która lubi spotkania z koleżankami, słuchać piosenek Justina Biebera i oglądać sagę „Zmierzch”. Ale Malala nie jest zwyczajna, to odważna młoda Pakistanka, która walczy o prawo dziewcząt do edukacji o słabszych.
Przeczytajcie którąś z tych książek, bo warto by każde dziecko wiedziała, że ma prawo walczyć o siebie, o swoją wolność i godność. 

Pozdrawiam Ania