Kawiarnia Literacka - Szymon i Mateusz Bruccy

  2021-11-03

Szanowni Państwo 19.11.2021 r. o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie Kawiarni Literackiej
Przypominamy, że by wziąć udział w spotkaniu należy odebrać lub zarezerwować dla siebie wejściówkę. Ilość miejsc jest ograniczona.

Gośćmi Kawiarni Literackiej w listopadzie będą: SZYMON I MATEUSZ BRUCCY
 Szymon Brucki (ur. 1992 r.) – z pochodzenia starogardzianin, torunianin z wyboru. Niedawno ukończył polonistykę na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, obecnie jest doktorantem w murach tejże uczelni. Od wielu lat wykonuje poezję śpiewaną, którą uważa za najlepszą formę przekazu sztuki lirycznej. Muzykę traktuje bowiem jako pełnoprawny środek przekazu treści, który doskonale uzupełnia tekst, tworząc tym samym odrębne dzieło artystyczne. Szymon jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów, przeglądów i festiwali poezji śpiewanej.
  
Mateusz Brucki (ur. 1987 r.) – starogardzianin całym sercem, którym pozostanie, chociażby nie wiem, dokąd go wyniosło. Uwielbia grząski język polski, więc codziennie ów język pokazuje uczniom. Miłośnik teatru, więzień kilku lektur, czasami zmyka z życia w swoje wewnętrzne gęstwiny. Wtedy obraz bierze za rogi, by w ramach nierozsądku chwytać się ekfrazy i tonąć z prowodyrem. Ponadto Entuzjasta Borów (ba! zawsze!!!) Tucholskich i niekonkursowicz.  Tu i tam – laureat.

Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska