Kawiarnia Literacka - Małgorzata Tafil-Klawe

  2021-10-06

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt znów zaprosić Państwa w mury Domu Kultury "Modraczek" na spotkanie Kawiarni Literackiej.

Naszym i Państwa gościem będzie Małgorzata Tafil-Klawe autorka HAIKU.
Muzyczne brzmienie zapewni gość specjalny Krystyna Stańko z muzykami Dominikiem Bukowskim i Piotrem Lemańczykiem
Spotkanie odbędzie się 14 października 2021 r., o godzinie 18:00 a poprowadzi je Barbara Jendrzejewska.

Szanowni Państwo ilość miejsc na spotkanie jest ograniczona w związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa wejściówki, które można odebrać osobiście lub zarezerwować dzwoniąc pod numer telefonu 787-097-639.

Małgorzata Tafil-Klawe -absolwentka AM w Warszawie (obecnie WUM), profesor nauk medycznych, autorka i współautorka wielu publikacji naukowych i książek medycznych, artystyczna dusza – studiowała malarstwo i historię sztuki w Niemczech. Mistrzyni haiku, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach oraz w publikacjach polskich i międzynarodowych. W latach 1987-1992 przebywała w Niemczech jako stypendystka Fundacji Alexandra von Humboldta w Uniwersytecie Filipa w Marburgu w Niemczech, w Instytucie Fizjologii Pracy, później realizowała granty badawcze w tymże Instytucie i w Klinice Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Filipa. Poza tym odbyła wiele zagranicznych staży naukowych. Po studiach rozpoczęła pracę w WUM, od 1995 roku kieruje Katedrą Fizjologii Człowieka Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Prywatnie – żona, mama trzech synów, teściowa świetnej dziewczyny, babcia dwóch wnuków, pod czujną opieką kota Zbója.
Haiku publikowane w japońskim KUZU, w czasopismach internetowych: „Papierowy Żuraw”, „Haiku Port”, w kolejnych tomach Almanachu Polskiego Stowarzyszenia Haiku „Ptaki wędrowne”, w antologii „Sroka i gołąb” oraz „Nieobecność”. Autorka tomiku miniatur „Haiku, niby-haiku” i wierszy w antologiach „Wiersze sercem pisane”, „Zanim nadejdzie burza”, „Modlitwy”.