Recenzja Marceliny - 10 TYGODNIOWY CHALLENGER CZYTELNICZY

  2021-05-07

Dziś książkę poleca jedenastoletnia Marcelina, która bardzo lubi czytać. 

    Chciałabym Wam przedstawić Robbie’go Ainsleya. To bohater książki, którą napisał Michael Marpurgo. Książkę pod tytułem „Naprawdę spoko!” dostałam od koleżanki na urodziny.
    Robbie Ainsley to dziesięcioletni chłopiec, który trafił do szpitala w stanie śpiączki. Został potrącony przez samochód przed swoim domem, gdy wybiegł za swoim psem – Szczęściarzem. Robbie myślał, że jego pies nie żyje. Dziesięciolatek wszystko słyszy, ale nie może mówić ani się poruszać. Chłopiec ma młodszą siostrę, mamę i tatę, który się wprowadził, bo ciągle kłócił się ze swoją żoną. Choroba syna sprawiła jednak, że wszystkie spory rodzinne znikają. Cała szkołą modli się za Robbi’ego. Jego pielęgniarka Tracey wierzy całym sercem w to, że chłopiec wybudzi się ze śpiączki. 
    W książce są duże litery, które ułatwiają czytanie. Lektura ta potrafi wzruszyć, ponieważ autor opowiedział swoją historię w bardzo rzeczywisty i ujmujący sposób. „Naprawdę spoko!” to książka dla każdego. Poruszyła moje serce. A czy Wasze poruszy? Przekonajcie się sami.

A już za tydzień zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube, gdzie przedstawię Wam kolejną recenzję, która została przysłana na nasz challenger, oraz opowiem o kilku książkach. MOLIKI- to wirtualne spotkania z książką dla dzieci i młodszej młodzieży. Zapraszamy wszystkich miłośników książek.

Z czytelniczym pozdrowieniem Ania.