Ósma i dziewiąta recenzja - 10 TYGODNIOWY CHALLENGER CZYTELNICZY

  2021-04-02

Witajcie

    Przychodzę dziś do Was z dwiema recenzjami jedna dotyczy książki a druga ich porządkowania. Książka, którą chcę Wam dziś zaproponować to „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści” Renaty Piątkowskiej.

    „Gdyby jako mogło mówić i inne opowieści” jest zbiorem opowiadań o polskich tradycjach zwyczajach, którą można czytać na okrągły rok. Dziś zachęcam Was byście sięgnęli po tę książkę i dowiedzieli się, dlaczego malujemy pisanki, co to jest śmigus-dyngus i skąd się wziął prima aprilis? Myślę, że to idealne opowiadania na nadchodzące Święta Wielkanocne i zaspokojenie ciekawości naszych pociech.

    A z okazji dzisiejszego świata książek „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci” co byście powiedzieli na to by spędzić trochę czasu z dziećmi na porządkowaniu ich książek? Ja uwielbiam co jakiś czas wraz z córką ułożyć książki trochę inaczej, jak i zrobić w nich mały przegląd. Jak można poukładać książki? Na różne sposoby, kolorami grzbietów, wydawnictwami, seriami, od najwyższej do najniższej, autorami … myślę, że znaleźlibyście jeszcze jakieś sposoby. Ale dziś, poza tym, że ułożyliśmy jej od najwyższych do najniższych to wszystkie zostały skatalogowane. Tak, taka mała inwentaryzacja naszych zbiorów, do której użyłyśmy darmowej aplikacji „Moja Biblioteka”. Dzięki niej wiemy, jakie mamy książki (przy większej ilości można się trochę pogubić), można zaznaczyć, które zostały przeczytane i napisać ich małą recenzję. A w notatkach zapisać komu pożyczyło się daną książką. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze skanujemy kod ISBN i po nim wyszukujemy książkę a następnie dodajemy do naszego księgozbioru. 

Z czytelniczym pozdrowieniem Ania.