Robótkowy warsztat z p. Magdą

  2021-02-01

Witajcie, zima nas nie opuszcza z czego najbardziej cieszą się dzieci. 
Przypominamy styczniowe propozycje z funpag’u, które przygotowywała dla dzieci Pani Magda. Znajdziecie tu zbiór robótek ręcznych z całego tygodnia by kreatywnie spędzić czas.

1.
"Bałwanek Franek"
Pewnego zimowego poranka
W domu bałwanka Franka
Zaczęły się poszukiwania nerwowe
- Czy narty są na zimę gotowe?
Śniegu za oknem pełno
Trzeba wyjść póki nie jest ciemno
A że bałwanek Franek
Nie lubił łyżew ani sanek
Udać się chciał na narty
Nasz mały bałwanek uparty
Jednak poszukiwania nart tyle trwały
Że za oknem wszystkie lody stopniały.
Przygotujcie : rolkę po papierze toaletowym, kartki- białą oraz kolorowe, klej, nożyczki, pisaki.
Aby wykonać Bałwanka Franka zaczynamy od oklejenia rolki białym papierem. Pisakami rysujemy oczy oraz usta. Z pomarańczowej kartki wycinamy marchewkę. Z kolorowego papieru wycinamy narty oraz nauszniki i wszystko przyklejamy (tak jak na naszych zdjęciach). Aby wykonać miotełkę należy wyciąć prostokąt, zrobić cienkie paski a następnie zwinąć prostokąt (przykład jest również w galerii). 

2.
Wielu z nas zastanawia się czy należy dokarmiać ptaki zimujące w Polsce. Gdy pokrywa śnieżna nie jest zbyt gruba, a temperatura za oknem spada tylko nieznacznie poniżej zera ptaki sobie poradzą same. Jednak gdy tylko nadejdą pierwsze mrozy, a zimę skuje lód ptaki będą potrzebowały pomocy człowieka. Możemy pomóc naszym małym przyjaciołom wysypując na przykład: kaszę, zboża, płatki owsiane, orzechy, ziarna słonecznika.
My dzisiaj zrobimy karmnik na papierze. Przygotujcie: watę, patyczki do lodów, niebieską kartkę, klej. Ptaszki możecie zrobić samodzielnie lub skorzystać z naszego przykładu.
Na kartkę przyklejamy patyczki tak aby powstał kształt karmnika, do okoła przyklejamy kawałki waty i oczywiście nasze ptaszki.
Jak wybierzecie się na spacer lub na sanki nie zapomnijcie zabrać trochę ziaren dla naszych ptaków.

3.
Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak przygotować planszę, dzięki której poćwiczycie działania matematyczne.
Potrzebujemy: kartkę A3, kubeczki plastikowe, pisak, ołówek, nożyczki oraz klej. Na kartce odrysowujemy górną część kubka tak aby zapełnić całą planszę. W każdym kółku rysujemy kropki. Bierzemy kubeczki i odwracamy je do góry dnem. Na każdym kubku piszemy cyfrę lub jakieś działanie matematyczne. Wyniki są na planszy w kółkach. Należy w odpowiednim miejscu położyć kubeczek. Mażecie zrobić dwie plansze i zagrać na przykład na czas. 

4.
Wykonamy dzisiaj ramkę w której możecie umieścić swoje zdjęcie lub obrazek. Potrzebujemy: cztery drewniane patyczki, dwie klamerki, kartkę, klej oraz dowolne ozdoby takie jak koraliki, pomponiki, guziki. 
Patyczki sklejamy w taki sposób aby powstała ramka, przyklejamy kartkę. Klamerki przyczepiamy w dolnej części ramki i gotowe. Ramkę oczywiście w dowolny sposób możecie ozdobić i tak jak wspomnieliśmy przykleić swoje zdjęcie lub obrazek. 

5.
Na pewno lubicie spędzać czas z dziadkiem, wygłupiać się, majsterkować, grać. Żeby zabawa była ciekawsza mamy dla Was propozycję zrobienia kuponów z różnymi zadaniami, które możecie wykonać z babcią i z dziadkiem. Kupony można losować lub zszyć je zszywaczem.

Wszystkie zamieszczone tu propozycje możecie zobaczyć w naszej galerii.
Życzymy miłej zabawy.