My się nigdy nie nudzimy 10.3

  2020-05-28

Dzień dobry, 

Chcemy dzisiaj Państwu pokazać jak poprzez zabawę można pobudzić wyobraźnię oraz rozwinąć kreatywność Waszych pociech.
Potrzebujemy jedynie kartki, taśmę papierową oraz pisak.
Pierwsze zadanie polega na podzieleniu pisakiem kartki na cztery równe części. W każdym okienku rysujemy dowolny kształt. Zadaniem dziecka jest dorysować do każdego z nich dowolny rysunek, tak aby dany kształt stał się jego elementem.
Zadanie drugie - kartkę dzielimy taśmą na dwie równe części. Z jednej strony rysujemy połowę obrazka. Zadaniem dziecka jest narysować jego drugą część.

Dzisiaj spróbujemy zrobić kanon ruchowy. Czy wiecie co to jest KANON?
Do zabawy potrzebne jest najmniej dwoje dzieci. Pierwsze dziecko wykonuje dowolną czynność np. skacze, klaszcze, tupie, porusza ręką, głową. Czynność tę powtarza przez chwilę. Drugie dziecko obserwuje kolegę, a gdy zawoła "Abrakadabra" zaczyna naśladować jego ruchy. W tym samym momencie pierwsze dziecko zmienia ruch, drugie zaś wykonuje to, co zaobserwowało poprzednio. Po następnym głośnym "Abrakadabra" drugie dziecko przejmuje nowe ruchy pierwszego dziecka, ono natomiast porusza się już w inny sposób. Zabawa powtarza się kilkakrotnie, za każdym razem drugie dziecko wykonuje wszystkie czynności z opóźnieniem (robi co innego i obserwuje co innego). Bardzo istotnym warunkiem udania się zabawy jest wymyślanie prostych i czytelnych ruchów.
Czy po tej zabawie rozumiecie już co to jest KANON?
Jest to wykonanie ruchów lub melodii w pewnym opóźnienia. Mamy nadzieję, że zabawa się udała.
A teraz dwa obrazki z orkiestrą. Czy wiecie, jak nazywa się Pan, który stoi z prawej strony i trzyma pałeczkę? DYRYGENT. I trzyma w ręku BATUTĘ.
Znajdźcie 10 różnic, między tymi dwoma obrazkami.

Chcemy Wam zaproponować wykonanie bransoletki przyjaźni, którą będziecie mogli podarować najlepszemu przyjacielowi. Do wykonania bransoletki potrzebujecie tekturkę, mulinę lub kordonek, nożyczki. Z tektury wytnij koło, podziel je na 8 części (końce natnij) a na środku zrób dziurkę. Przygotuj nitki o długości ok 30 cm, musisz mieć ich 7 (mogą być w różnych kolorach lub mogą się powtarzać). Jeden koniec 7 nitek zwiąż na supełek i przedziej przez dziurkę, resztę rozłóż po nacięciach koła tak by jedno nacięcie pozostało wolne. Od nacięcia policz w prawo do trzech nitek i tą trzecią nitkę przełóż na wolne nacięcie. Teraz wolne jest nacięcie po nitce, którą zabrałeś. I znów od niego policz trzy nitki i trzecią przełóż w wolne nacięcie, itd. W otworze na środku będzie tworzyła się bransoletka. Jeśli chcesz zobaczyć naszą zajrzyj do galerii.

Życzymy miłego dnia.