My się nigdy nie nudzimy 10.1

  2020-05-26

Dzień dobry, 

Co Wy na to, aby zrobić własny breloczek do kluczy? Dzieci młodsze mogą wykonać go z pomocą kogoś starszego, ponieważ będziemy posługiwać się igłą.
Potrzebujemy:
- igłę
- mulinę
- filc
- nożyczki
- watę
Nasz breloczek przedstawia zabawną buźkę, ale kształt możecie zrobić dowolny np. serduszko.
Przyszywamy oczka, nos oraz uśmiech. Zszywamy dwie części. Zanim skończymy wszywamy pasek z filcu, aby można było zawiesić klucze i wypychamy watą.

W naszym kramiku plastycznym przygotujemy myszkę z papieru, która będzie uciekała. Przygotujcie kartkę formatu A3, nożyczki, klej i pisak. Z kartki wytnijcie pasek o długości 42 cm i szerokości 6 cm. Jak złożyć kartkę i co zrobić dalej znajdziecie w instrukcji obrazkowej w naszej galerii.  KLIKNIJ

Muzyczna propozycja na dziś to zabawy ze skakanką. Czy macie w domu skakankę?
Ułóżcie ją w kształcie trójkąta. Kiedy mama będzie klaskać powoli, spróbujcie maszerować w wolnym tempie i przy każdym boku trójkąta wykonać przysiad. Kiedy mama zacznie klaskać szybko - spróbujcie przeskoczyć bok trójkąta obunóż. Gdy mama zrobi przerwę w klaskaniu, spróbujcie ułożyć ze swojej skakanki koło.
Kolejna zabawa, że skakanką polega na maszerowaniu i przekładaniu skakanki przez nogi. Na przerwę w klaskaniu składacie skakankę na pół, chwytacie dłońmi za końce, wyciągacie ramiona przed siebie i ćwiczycie: ramiona do przodu i do tyłu. Po tych ćwiczeniach rytmiczno - melodycznych proponujemy ćwiczenie relaksacyjne: połóżcie się na plecach i podnoście i opuszczajcie na zmianę prawą i lewą nogę.
Na zakończenie proponujemy w naszej galerii ćwiczenie, aby połączyć nazwy instrumentów z odpowiednimi obrazkami. Mamy nadzieję, że wszystkie instrumenty z obrazka są wam znane.

Życzymy miłego dnia.