My się nigdy nie nudzimy 9.1

  2020-05-19

Dzień dobry,

Mamy dla Was kolejne propozycje z okazji Dnia Mamy, który już za osiem dni. 
Karta z rozkładanym kwiatkiem.
Przygotuj: dwie karki formatu A4 (mogą być jedno kolorowe lub we wzory), nożyczki, klej, kredki lub pisaki. Jedną kartkę złóż na pół – to będzie ta właściwa kartka, z drugiej kartki wytnij kwadrat o wymiarach 21 cm na 21 cm. Teraz przejdź do naszej galerii by dowiedzieć się jak składać i przyciąć kwadrat by powstał kwiatek, który będzie się rozkładał po otwarciu kartki. 

A teraz chcemy Was zainspirować do stworzenia kolorowych, wiosennych obrazków, które również mogą być dla Mamy. Do ich wykonania potrzebujemy:
- koszulki na dokumenty
- kartki
- farby
- ołówek
Na kartce rysujemy co tylko chcemy (u nas jest to kwiatek). Następnie robimy kleksy farbami na każdym elemencie obrazka. Wkładamy kartkę do koszulki foliowej i rozprowadzamy farbę. 

Po takich twórczych działaniach czas na muzykę.
Dzisiaj pobawimy się trochę w padający deszczyk. Jest to zabawa ruchowa, w której może uczestniczyć też mama, która będzie stukać. Przy akompaniamencie miarowym będziecie spokojnie spacerować po pokoju. Gdy pojawią się drobne wartości "zaczyna padać deszczyk" - biegacie z ręką uniesioną nad głową " trzymając w niej parasol". Głośne stukanie oznacza " silne podmuchy wiatru" - wtedy musicie " ukryć się" pod ścianami. Powrót do pierwszego akompaniamentu, spokojnego, miarowego jest sygnałem do spaceru. Możecie też spróbować "przy padającym deszczu" przeskoczyć co jakiś czas "dużą kałużę ".
A więc "spacer po deszczu" zaliczony.
Teraz usiądźcie na chwilkę i spróbujcie klaszcząc powtórzyć następujące rytmy. W galerii znajdziecie zdjęcia, jak one wyglądają.

1 rytm - Pada, pada deszczyk
4 klaśnięcia szybsze (to cztery ósemki), 2 klaśnięcia wolniejsze (to dwie ćwierćnuty).

2 rytm - Świeci słoneczko
1 klaśnięcie wolniejsze (to jedna ćwierćnuta), 2 klaśnięcia szybsze (to dwie ósemki), dwa klaśnięcia wolniejsze (to dwie ćwierćnuty).

Życzymy miłego dnia.