My się nigdy nie nudzimy 8.4

  2020-05-15

Dzień dobry,

Muzyka jest dobra na wszystko, a połączona z pracą twórczą tym bardziej.
Dzisiaj pokażemy Wam jak w prosty sposób zrobić gitarę, którą można się świetnie pobawić.
Potrzebujemy:
- pudełko po rękawiczkach lub chusteczkach jednorazowych
- kolorowy papier
- gumki
- karton
- klej
- nożyczki
Zaczynamy od ozdobienia pudełka kolorowym papierem. Następnie nakładamy gumki wzdłuż pudełka - to będą struny. Na kartonie rysujemy drugą część gitary, tak zwaną główkę oraz gryf i przyklejamy lub zszywamy zszywaczem do pudełka. Może zrobicie również inne instrumenty i stworzycie rodzinny zespół muzyczny.

A teraz trochę potańczymy. Najpierw krótka rozgrzewka. Maszerujemy w miejscu, podnosząc wysoko kolana. Potem robimy wymachy rąk wysoko do góry i mocno do tyłu. A na zakończenie rozgrzewki skoki z nogi na nogę.
Dzisiejsza piosenka z tańcem nosi tytuł "Taniec zygzak" KLIKNIJ. Jest bardzo szybka i wesoła, dlatego musicie uważnie przyglądać się jakie ruchy zygzakiem wykonują ręce, a potem nogi.
Wystarczy, jak nauczymy się śpiewać tylko tekst refrenu. Bardzo trudno jest równocześnie śpiewać i tańczyć, ale oczywiście musicie spróbować.
Oto tekst refrenu:
"Tańczę zygzakiem, bo
Zygi, zygi, zong, zong, zygi, zygi, zong
Zygzaki fajne są
Zygi, zygi, zong, zong, zygi, zygi, zong
Zatańcz zygzakiem też
Zygi, zygi, zong, zong, zygi, zygi, zong
Zygzak to prosta rzecz
Zygi, zygi, zong".

Udało się? Mamy nadzieję, że chociaż trochę poruszaliście się.
Teraz na odpoczynek proponujemy labirynt. Dzisiejszy instrument, który chce się połączyć z nutkami to FLET POPRZECZNY. Bardzo piękny i dźwięczny instrument. Słyszeliście kiedyś jak gra?

W naszej pracy używamy bardzo dużo naklejek jako motywatorów do dalszej pracy lub w formie nagród. Dziś chcemy Wam pokazać jak samodzielnie można wykonać naklejkę. Będziemy potrzebować: kartkę, ołówek, pisaki lub kredki, taśmę klejącą i papier do pieczenia. Na kartce narysuj mały obrazek i pokoloruj go, a następnie wytnij. Teraz za pomocą taśmy klejącej przyklej go do papieru do pieczenia i wytnij z marginesem tak jak pokazaliśmy to na zdjęciu w galerii. Twoja naklejka jest już gotowa możesz ją ozdobić swój notes lub podarować komuś. 

Życzymy udanej zabawy i miłego dnia.