My się nigdy nie nudzimy 8.2

  2020-05-13

Dzień dobry,

Czy wiecie, że słonie mają bardzo dobrą pamięć? Dziś będziecie mogli sprawdzić, jak jest z nią u Was. Ale zanim zabawa pamięciowa to najpierw przygotujcie sobie papierowego kompana do niej, czyli słonika. Przygotujcie: kartkę, nożyczki, klej, linijkę, ołówek i pisak. W naszej galerii znajdziecie instrukcję wykonania słonia. Przejdźmy do pamięci. Czy wiecie, że aby coś zapamiętać musimy to w jakiś sposób przetworzyć? Przetworzyć, czyli np. narysować, skojarzyć sobie z czymś, powtórzyć lub jeśli jest taka możliwość to dotknąć, powąchać lub ponownie odsłuchać. Poza tym musimy się też skupić, skoncentrować. W naszej galerii znajdziecie dwie plansze jedna jest dedykowana dla młodszych druga dla starszych dzieci. Uważnie przeczytajcie polecenie. To podstawa dobrego wykonania każdego zadania. Powodzenia.   

Pani Magda przygotowała dla Was wierszyk i związaną z nim pracę plastyczną.
"Biedroneczka"
Biedroneczka mała
Bardzo fruwać chciała
Policzyła kropki swoje,
Przecież to ozdoby moje.
Zwinna jestem, chociaż mała
Niebo bym zobaczyć chciała.
Nadszedł wreszcie dzień taki,
Że wszystkie na łące robaki podziwiały jak biedronka mała
Nad łąką fruwała.
Do wykonania biedronki przygotujcie: klej, nożyczki, oczka, kartkę czarną oraz czerwoną.
Z czarnego papieru wycinamy dwa kółka o średnicy 8 cm oraz kilka mniejszych o średnicy 2 cm. Z czerwonej kartki wycinamy paski o długości 15 cm i szerokości 1,5 cm. Paski przyklejamy jeden koniec do kółka większego a drugi do mniejszego tak aby powstała kula. Głowę robimy z czarnego koła przecinając go w połowie. Przyklejamy oczka, czułki, oraz kropki do naszej biedronki. Tylko pilnujcie żeby nie odleciała.

Widzieliście już w tym roku bociana? To znak, że wiosna wróciła. Dzisiaj nauczymy się piosenki o bocianie. Nosi ona tytuł: "Witaj nam bocianie" KLIKNIJ i zbudowana jest z trzech zwrotek, gdzie każda druga część zwrotki powtarza się dwa razy:
1. Kle, kle, boćku, kle, kle
Witaj nam bocianie!

Łąka Ci szykuje, łąka Ci szykuje
Żabki na śniadanie /2x

2. Kle, kle, boćku, kle, kle
Usiądź na stodole

Chłopcy Ci zrobili, chłopcy Ci zrobili
Gniazdo w starym kole. /2x

3. Kle, kle, boćku, kle, kle
Witamy Cię radzi

Gdy zza morza wracasz, gdy zza morza
wracasz
Wiosnę nam sprowadzasz. /2x

Widzieliście jak bocian się porusza? Może spróbujecie go naśladować? Ma długie czerwone nogi i wysoko je podnosi. Chodzi wolno, majestatycznie. Myślimy, że łatwo to pokazać ruchem. A żabki, na które bocian poluje? Widzieliście jak one potrafią skakać? To już trochę trudniejsze zadanie, ale na pewno dacie radę. Powodzenia.

Życzymy miłego dnia.