My się nigdy nie nudzimy 8.1

  2020-05-12

Dzień dobry,

Dzisiaj chcemy Wam pokazać jak zrobić zabawkę, którą możecie się bawić całą rodziną. Będzie to bączek. Do wykonania bączka potrzebujemy: płytę CD, nożyczki, klej, papier kolorowy, korek, pinezkę, wykałaczkę.
Zaczynamy od ozdobienia płyty kolorowym papierem (im więcej kolorów tym lepiej). Korek przecinamy w połowie. Do jednej części przyczepiamy pinezkę a do drugiej wykałaczkę - tak jak na zdjęciu. Między korki wkładamy płytę i łączymy. KLIKNIJ

Przygotowaliśmy dla Was wyzwanie. W naszej galerii znajdziecie kartę z dwoma prawie identycznymi obrazkami, różnią się tylko 13 szczegółami. Jesteśmy pewni, że szybko je znajdziecie. Powodzenia.

A teraz trochę muzyki.
Jak wiecie w muzyce istnieją kontrastowe pojęcia: cicho - głośno oraz wolno - szybko. Możemy na przykład śpiewać piosenkę cicho a potem głośno. Tak samo możemy ją śpiewać wolno a potem szybko. Aby dobrze zrozumieć te pojęcia "cicho - głośno" i "szybko - wolno" spróbujcie pokazać to ruchem, na przykład.
- klaszczecie w ręce lub uderzacie dłońmi w podłogę na przemian cicho i głośno
- poruszacie się cicho na palcach po pokoju, następnie biegacie wymachując rękami
- przykucacie i składacie głowę na rękach ( gdy mama klaszcze cicho), następnie biegacie i skaczecie po pokoju ( gdy mama klaszcze głośno)
- uderzacie dłońmi w kolana przy szybkim akompaniamencie, klaszczecie w ręce przy wolnym
- naśladujecie ptaki: przy szybkim akompaniamencie biegacie machając rękami ( "fruwacie jak wróble "), przy wolnym chodzicie wysoko unosząc kolana ("chodzicie jak bociany")
- "jadą samochody" w przód przy szybkim akompaniamencie, "cofa się samochód " przy wolnym.
Mam nadzieję, że ćwiczenia są bardzo łatwe i uda wam się wszystko wykonać.

Życzymy miłego dnia i  dobrej zabawy.