My się nigdy nie nudzimy 8.0

  2020-05-11

Dzień dobry,

Na dobry początek tygodnia proponujemy taniec dla trochę starszych. Na pewno już kiedyś słyszeliście tę melodię. Jest bardzo rytmiczna, wesoła i właściwie można samemu podskakując i klaszcząc ją zatańczyć. Melodia nazywa się "Chocolate choco, choco” KLIKNIJ. Na początek spróbujcie wykonać do muzyki swobodne podskoki i skoki na jednej nodze. Popatrzcie potem jakie figury wykonują tancerze. Nie są one trudne i nie musicie wykonywać je w parach. Wystarczy, że zapamiętacie chociaż parę figur i będziecie je powtarzać. Gdy pojawia się refren na słowo " chocolate" tancerze pokazują np. jakby mieszkali w dużym kotle gorącą czekoladę. Spróbujcie ten ruch powtórzyć. A klaskanie w ręce to chyba nic trudnego. No to zaczynajcie. Powodzenia.
A gdy już poskaczecie proponujemy labirynt. Tym razem "GITARA". Na pewno każdy z was zna ten instrument. A może potraficie na nim grać? Tym razem bardzo dużo nutek chce się połączyć z gitarą. Znajdziecie dla nich drogę? Powodzenia.

Czy lubicie notesiki? My uwielbiamy duże, małe i te tycie na ważne myśli. Dlatego naszą dzisiejszą propozycją jest wykonanie tyciego sekretnika. Przygotuj: białą kartkę A4, nożyczki, klej i kartkę w ulubionym kolorze lub deseniu. Wszystkie potrzebne informacje jak wykonać sekretnik znajdziecie na zdjęciu w naszej galerii. 

Psyt! Znacie Trolle? To małe stworki z długimi, kolorowymi włosami i odstającymi uszami. Są wesołe i uwielbiają zabawę. Pokażemy Wam jak zrobić takiego Trolla.
Potrzebujemy:
- kartki (czarną, brązową i białą)
- papierowe talerzyki
- farby
- nożyczki
- klej
- pastele
Na czarnej kartce rysujemy kolorowe włosy.
Talerzyk przecinamy na pół i malujemy na żółto lub pomarańczowo, przyklejamy do włosów. Z kartki brązowej wycinamy nos oraz uszy a z białej i czarnej oczy. Przyklejamy wszystkie części do pomalowanego talerzyka.

Życzymy miłego dnia.