My się nigdy nie nudzimy 7.4

  2020-05-08

Dzień dobry,

 Chcemy Wam dzisiaj pokazać jak w prosty sposób zrobić świecznik. Potrzebujemy:
- puszkę (najlepiej po tuńczyku)
- drewniane klamerki
- małą szklankę
- farby
- świeczkę tealight podgrzewacz
Wykonanie jest bardzo proste. Do puszki przyczepiamy klamerki, które można pomalować farbami, wkładamy szklankę oraz świeczkę. Wszystko możecie zobaczyć w naszej galerii.

To może teraz zabawa plastyczna na świeżym powietrzu? By się pobawić potrzebujemy: białą kartkę z bloku, pisak lub ołówek, taśmę klejącą oraz figurki do zabawy (zwierzątka lub ludziki), oczywiście przyda się też balkon lub taras ze stolikiem i słońce. Maj, póki co był bardziej zachmurzony, więc może się okazać, że będziecie musieli wyczekiwać aż słońce wyjdzie zza chmur, ale uwierzcie, że to też ciekawy element tej zabawy. Przyklej kartkę narożnikami do stolika na balkonie lub tarasie. Ustaw na niej takie figurki, które chcesz odrysować, my wybraliśmy konie. Gdy słonko zaświeci i Wasza figurka rzuci cień na kartkę spróbujcie ją odrysować. Instrukcję wizualną znajdziecie w naszej galerii. 

O, słyszycie muzyka Was wzywa. 
Dzisiejsza zabawa muzyczna polega na graniu na instrumentach, które znajdują się w każdym domu. A będzie to: garnek, pokrywka, dwie pałeczki (mogą być dwa ołówki) i grzechotka. Grzechotkę możecie wykonać sami wkładając do małego pudełka trochę guzików lub parę ziarenek grochu. Spróbujcie najpierw pograć na każdym instrumencie osobno.
Całą zabawę pokazuje nam na filmie Pani Magda KLIKNIJ. Uważnie posłuchajcie co trzeba robić po kolei. Można oczywiście też ułożyć swoją wersję.
Gdy "Wiosna" Vivaldiego już wybrzmi w waszym wykonaniu i wszystkie instrumenty zostaną wykorzystane, możecie teraz odpocząć i spróbować wykonać kolorowankę SOWĘ. Przeczytajcie oczywiście uważnie opis w galerii to na pewno się uda.

Życzymy miłego dnia.