My się nigdy nie nudzimy 7.3

  2020-05-07

Dzień dobry,

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy ćwiczeniami ruchowymi.
Potraficie naśladować ruchy skaczącego pajaca? Na "raz" rozkładacie ręce i nogi na bok, na "dwa" zeskakujecie na obie nogi i opuszczacie ręce. Po opanowaniu tych ruchów spróbujcie poćwiczyć w innej płaszczyźnie: ręce poruszacie na przemian w przód i w tył, nogi wykonują również ruchy w przód i w tył jak podczas marszu. Gdy opanujecie oba sposoby poruszania się spróbujcie je połączyć ze sobą to znaczy: ręce poruszają się na boki, nogi w przód i w tył lub odwrotnie. Na pewno dacie radę.
Gdy już mała rozgrzewka za nami teraz pobawimy się w "rowery". Na pewno już byliście choć na krótkiej przejażdżce na swoich rowerach, teraz możecie poćwiczyć w domu. Biegniecie pomiędzy krzesełkami, ręce trzymacie przed sobą, jakby ujmowały kierownicę roweru, kolana unosicie wysoko do góry. Na głośny sygnał (np. uderzenie w stół) kładziecie się na podłodze i chwilę odpoczywacie. Po chwili wstajecie i naśladujecie ruch pompowania koła, mówiąc jednocześnie "pass, pass, pass". Gdy koło zostanie naprawione wracacie do biegu, czyli "jazdy na rowerze".
Dobrej zabawy!

Chcemy Wam też pokazać jak wykonać pracę plastyczną, która angażuje wszystkich domowników a przy okazji jest ciekawą ozdobą.
Będzie to rodzinny bukiet. Odrysujcie dłonie wszystkich członków rodziny z którymi mieszkacie, wytnijcie je i po prostu ozdóbcie w dowolny sposób. My pokazujemy Wam trzy techniki plastyczne: kolorowanie kredkami, wyklejanie bibułą oraz malowanie farbami. Naszymi łodygami mogą być dowolne patyki pomalowane na zielono, nawet drewniane wykałaczki do szaszłyków. Gdy taki bukiet włożymy do wazonu lub wbijemy w ziemię będzie kolorowo, rodzinnie i wiosennie.

Zapewne wiecie, że zabaw w kolory jest bardzo dużo, dziś proponujemy wersję planszową. Będziemy potrzebować kolorowe kartki (najlepiej format A4), jedną kartkę białą formatu A4 oraz klej. Z kolorowych kartek wycinamy paski o szerokości 2 cm i długości kartki A4, czyli 29 cm oraz kółka (odrysowane od nakrętek). Z danego koloru potrzebujemy jeden pasek i dwa kółka. Rodzic przykleja kółka do kartki w różnej odległości a dziecko za pomocą pasków łączy te kółeczka ze sobą. Przyklejając paski do kółek powstają tunele, przeszkody, góry i wzniesienia. Po takiej zabawie przygotowana plansza może posłużyć jako plac zabaw dla małych laleczek, ludzików z klocków LEGO lub zwierzątek. Podczas tej zabawy dziecko nie tylko może nauczyć się nazw kolorów, ale również wyszukiwania takich samych elementów. Utrudnieniem może być wybranie takiego samego koloru, ale w różnych odcieniach lub przygotowanie kartek w różne desenie. 

Życzymy miłego dnia.