My się nigdy nie nudzimy 7.1

  2020-05-04

Dzień dobry,

Maj powitamy ruchem. Na pewno dobrze znacie piosenkę pt. "Głowa, ramiona, kolana, pięty". Jest to oczywiście też bardzo dobra gimnastyka. Lubicie się gimnastykować ? Przy muzyce na pewno lepiej to wychodzi KLIKNIJ. Piosenka ta jest ciekawa, bo śpiewamy ją coraz szybciej. Już kiedyś próbowaliśmy mówić tekst coraz szybciej i coraz wolniej. Teraz możemy śpiewać, ale też wykonywać równocześnie ruchy rąk. Pokazujemy po kolei części ciała, które są wymienione w piosence : głowa, ramiona, kolana, pięty, oczy, uszy, usta, nos. Melodia jest bardzo prosta, ale właśnie śpiewając i pokazując te części ciała, musimy robić to coraz szybciej. Poproście rodziców lub rodzeństwo byście wykonali to ćwiczenie na zmianę. Jedno z was pokazuje, drugie miarowo klaszcze, sprawdzajcie czy osoba pokazująca części ciała robi to poprawnie. Spróbujcie. 

Po takie dawce ruchu czas na przyjemny kreatywny odpoczynek. Chcemy Państwa zachęcić do pracy plastycznej, która pobudzi wyobraźnię dziecka oraz sprawi wiele radości.
Potrzebujemy:
- płatki kosmetyczne
- kartki białe
- klej
- nożyczki
- farby
- pastele lub zwykłe kredki
Kartki rozmiaru A4 dzielimy na 4 części i na każdą z nich przyklejamy płatek kosmetyczny.
Teraz poproście dzieci aby przy użyciu farb oraz kredek stworzyły obrazek. My zrobiliśmy jabłko, rybkę oraz słońce ale liczymy na wyobraźnię dzieci oraz Państwa. 

Skoro jesteśmy już w temacie prac plastycznych, co byście powiedzieli na pomysł wykonania fruwającego motylka? Może być miłym dodatkiem do dziecięcych pląsów lub bohaterem opowiedzianej przez rodziców bajki, a może aktorem w domowym teatrzyku? Przygotujcie: kartkę z bloku technicznego, nożyczki, dwie słomki, taśmę klejącą, ołówek, pisaki lub kredki. I zapraszamy do instrukcji obrazkowej, którą znajdziecie w naszej galerii.   

Życzymy miłego dnia.