My się nigdy nie nudzimy 6.3

  2020-04-30

Dzień dobry,


Zacznijmy dzisiaj od prostych ćwiczeń ruchowych. Spróbujcie maszerować (mama klaszcze) i trzymać dłonie na kostkach stóp. Trudne? Gdy klaskanie ucichnie kładziecie się na plecach i podnosicie prawą potem lewą nogę na zmianę, rysując koło, kwadrat lub prostokąt (lub możecie pisać znane cyfry lub litery). Gdy mama znowu zacznie klaskać wracacie do maszerowania.

Czy wiecie, że tak samo jak możecie mówić głośno lub cicho, tak samo muzyka może być głośna lub cicha. Gdy głośno śpiewamy, klaszczemy lub głośno gra jakiś instrument, wtedy mówimy, że jest to dynamika forte (f), czyli głośna. Gdy wszystko odbywa się cicho, wtedy jest to dynamika piano (p), czyli cicho.

A teraz niech mama klaszcze głośno w ręce, a wy zamienicie się w dzieci "piłki " i skaczecie wysoko. Będą to wtedy duże piłki. Gdy klaskanie będzie "ciche", wy dzieci "piłki " skaczecie nisko, czyli jesteście małymi piłeczkami. Miłej zabawy.


Poetycko zapraszamy na zajęcia plastyczne.

"Dmuchawce"

Pewnego dnia, gdy świeciło słońce

Biegały dwie żabki po zielonej łące

Zobaczyły z daleka latawce

Lecz co to? To piękne dmuchawce

Zatrzymały się nagle i podziwiały

Jak dmuchawce wysoko latały

Żabki w kuleczki dmuchały

I tak nasionka rozsiewały

Zróbmy więc dzisiaj łąkę, na której "zasiejemy" swoje dmuchawce. Potrzebujemy:

- plastelinę

- nożyczki

- patyczki higieniczne

- farby

- kolorową kartkę

Patyczki obcinam na długość około 1 centymetra. Z plasteliny robimy kulkę i przyklejamy na kartkę. Skrócone patyczki wbijamy w plastelinę (tak jak na instrukcji w naszej galerii). Malujemy łodygę, liście, trawę, słońce i wszystko to co możecie znaleźć na łące.


Teraz czas na małe główkowanie połączone z kolorowaniem. Przygotowaliśmy dla Was zaszyfrowane pixelowe obrazki. Będziecie potrzebować kartkę w kratkę i kredki. W naszej galerii znajdziecie łącznie 7 zakodowanych obrazków. Jeden z nich specjalnie został odkodowany, byście wiedzieli, o co chodzi z tym szyfrem. W związku z tym, mamy trzy zabawne obrazki i trzy związane z symbolami narodowymi. Warto rozkodować je z dziećmi w nadchodzący weekend, gdyż obchodzimy wtedy Dzień Flagi - 2 maja oraz Święto Trzeciego Maja, upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791 roku. Dla najmłodszych natomiast proponujemy film o symbolach narodowych. KLIKNIJ

Życzymy miłego dnia.