My się nigdy nie nudzimy 6.2

  2020-04-28

Dzień dobry,

Zaczniemy dziś od pracy plastycznej. Na pewno w każdym domu znajdują się książki. Czy lubicie je czytać i przeglądać? Jeśli tak to na pewno przychodzi taki moment, kiedy musicie zaznaczyć, gdzie skończyliście. Wtedy przydają się zakładki. Zróbmy więc dzisiaj wesołe zakładki. My mamy dwie propozycje, ale liczymy również na Waszą kreatywność. Do zrobienia pierwszej zakładki potrzebujemy dwa kolorowe paski z bloku technicznego. Z jednego paska wycinamy kształt języka (tak jak na zdjęciu) i przyklejamy do drugiego paska tylko na górze. Dowolnie ozdabiamy. My wykorzystaliśmy: oczka, kwiatki, piórko oraz zęby.
Druga z naszych zakładek to żabka. Z zielonej kartki wycinamy łapki oraz głowę żaby i przyklejamy do paska wyciętego z zielonej kartki. Głowę przyklejamy tylko na górze tak aby jej cześć była ruchoma. 

Dziś dla naszych młodszych sówek i nie tylko mamy wesołe zabawy, które przygotują Wasze rączki do pisania. W naszej galerii zagościły dziś stworki: Zębatka, Śpiocha, Golubka i Wstydzioszka. Bardzo lubią owoce i chciały by do niech dojść, ale nie mają żadnej ścieżki. Pomożecie im? Przygotujcie sobie dwie kostki do gry, ich wzory też znajdziecie w galerii. Dzięki nim ustalicie jaką ścieżką i w jakim kolorze stworek dojdzie do ulubionego owocu. A Wasze rączki wyćwiczą rysowanie różnych szlaczków. 

Czas na muzykę i większą dawkę ruchu, bo do tej pory pracowały tylko rączki.
Teraz trochę potańczymy, ale najpierw rozgrzewka. Nauczymy się figur występujących w tańcu. Pierwsza figura to wymachy rąk do góry. Druga figura to krok do przodu i krok do tyłu. Natomiast trzecia to wyskok w górę na złączonych nogach. Proste, prawda? Piosenka pt. " Baja Zumba" składa się z trzech zwrotem i refrenu, od którego piosenka się rozpoczyna. Refren za każdym razem powtarza się dwa razy. Podczas refrenu możecie wykonywać swobodne, śmieszne ruchy. Popatrzcie co robią dzieci na filmie KLIKNIJ. Ważne, żeby cały czas się ruszać. A tekst piosenki jest następujący:
Ref. Zumba zumba, baja baja zumba
Zumba zumba ,baja baja baj
Daj mi zumbę, baja baja zumbę
Daj mi zumbę, daj
Zumba zumba, baja baja zumba
Zumba zumba ,baja baja baj
Daj mi zumbę, baja baja zumbę
Daj mi zumbę, daj
1. Wszyscy razem w górę ręce
Wszyscy razem w górę, w górę
Baw się z nami, w górę ręce
W górę ręce
W górę!
Ref. Zumba zumba, …
2. Wszyscy razem krok do przodu
Wszyscy razem krok, krok
Baw się z nami, krok do przodu
Krok do przodu
Krok!
Ref. Zumba zumba, …
3. Wszyscy razem hop do góry
Wszyscy razem hop, hop
Baw się z nami hop do góry
Hop do góry
Hop!
Ref. Zumba zumba, … /x4
No to zabieramy się do tańca i do śpiewania. Zaproście także mamę i tatę. Dobrej zabawy.

Życzymy miłego dnia.