My się nigdy nie nudzimy 6.1

  2020-04-28

Dzień dobry,

Czas pandemii sprzyja dziecięcym pracom twórczym. Tworzy się mnóstwo pięknych obrazków. I właśnie „mnóstwo” to słowo klucz. Co z nimi robić, gdy drzwi lodówki są już całe obklejone, a nie mamy ramek, w które mogli byśmy je włożyć i powiesić? Trzeba taką ramkę wykonać samemu, i to będzie nasze pierwsze dzisiejsze zadanie. Przygotujcie: obrazki, kartki, nożyczki, ołówek, kredki lub pisaki, sznurek i klej. Kartkę pod względem wielkości dobieramy do obrazka, mamy obrazki o wymiarach 14,5 cm x 10 cm w związku z tym wystarczy nam kartka A4. Zajrzyjcie do naszej galerii tam krok po kroku zaprezentowaliśmy wykonanie ramek. Mamy nadzieję, że pomysł Wam się spodoba. Możecie taką ramkę z obrazkiem powiesić w swoim pokoju i stworzyć mini galerię lub podarować ją bliskiej Wam osobie. 

A teraz zabieramy Was do kuchni. Co Wy na to abyśmy zrobili dzisiaj pyszne, zdrowe i kolorowe śniadanie. Podczas jego przygotowań spędzicie wspólnie z dziećmi czas, a dekorowanie kanapek to super zabawa. Można zrobić motylki, biedronki inne zwierzęta oraz pojazdy. Po za tym taka kolorowa a czasami śmieszna kanapka smakuje lepiej. Do ich przygotowania użyjcie po prostu to co lubicie. My mamy: sałatę, szczypiorek, chleb, rzodkiewki, paprykę, twarożek, ogórek, pomidorki, ser, szynkę.
SMACZNEGO.

Wyobrażacie sobie dzień bez muzyki? Bo my nie, dlatego zapraszamy do muzykowania.
Dzisiaj pobawimy się kubkami. Będzie to nasz instrument. Możecie bawić się sami lub z całą rodziną. Każdy umie liczyć do 8?  W zabawie liczymy, klaszczemy uderzamy dłońmi o stolik lub kubek. Przypatrzcie się jak na filmie KLIKNIJ po kolei robi to Pani Kasia i spróbujcie powtórzyć za nią. Gdy uda wam się wszystko zrobić, włączcie muzykę . Oczywiście gdy muzyka będzie wolna, miarowa, wtedy cała zabawa będzie odbywać się powoli. Lecz gdy znajdziecie muzykę szybszą, cała zabawa z kubkami może zrobić się dosyć trudna do wykonania i na pewno będzie przy niej dużo śmiechu. Dobrej zabawy.
W naszej galerii znajdziecie również labirynt, na początku którego stoi fortepian. Widzieliście już kiedyś ten instrument?
Podstawowym elementem fortepianu wydającym dźwięk są struny, jednak nazywa się go także instrumentem perkusyjnym, ze względu na to, że struny są uderzane, a nie szarpane. Taka ciekawostka. Potocznie jednak zalicza się fortepian do instrumentów "klawiszowych".
Spróbujcie więc połączyć fortepian z kolorowymi nutkami. Powodzenia.

Życzymy miłego dnia.