My się nigdy nie nudzimy 6.0

  2020-04-27

Dzień dobry,

To słoneczne, poniedziałkowe przedpołudnie proponujemy rozpocząć od zabawy ruchowej, która może odbywać się bez muzyki. Będzie to slalom między przeszkodami. Po przekątnej pokoju lub na okręgu koła rozstawiamy różne przedmioty. Mogą to być krzesełka, maskotki, poduszki lub garnki. Waszym zadaniem jest przejście pomiędzy wszystkimi przeszkodami bez ominięcie i potrącenie którejkolwiek z nich. Sposób poruszania może być różny. Może to być: bieg, chód, krok dosuwany do przodu, cwał, podskoki lub czworakowanie. Stopniowanie trudności polega na zmianie ilości przeszkód, odległości pomiędzy nimi oraz zmianie sposobu poruszania się. Prostym sposobem jest przejście zwykłym krokiem pomiędzy sześcioma przeszkodami. Trochę trudniejsze jest przebiegnięcie lub poruszanie się podskokami lub krokiem dosuwanym pomiędzy dziesięcioma przeszkodami.
Trudnym sposobem jest też chód tyłem, czworakowanie, boczny cwał lub skoki na jednej nodze pomiędzy piętnastoma bramkami. A wam jak się udało?

Każde ćwiczenia ruchowe dotleniają nasz mózg i przygotowują go do pracy. A zatem czas na zabawę powiązaną z nauką. Czy wiecie co to jest sekwencja? Sekwencja, to uporządkowany ciąg znaków, symboli, które w określony sposób (wzór) występują po sobie. Przygotowaliśmy dla Was karty do naśladowania sekwencji, znajdziecie je w naszej galerii. Na czym polega zabawa? Kładziemy przed dzieckiem kartkę ze wzorem symboli i pojedyncze karty, które przedstawiają te same figury co na wzorze. Zadanie dziecka polega na tym by ułożyć je w takiej samej kolejności. To zadanie dla naszych najmłodszych szkrabów. Jesteśmy pewni, że świetnie sobie z nim poradzą. 

A teraz kreatywny odpoczynek. Chcielibyśmy Was dzisiaj zainspirować do zrobienia kolorowych ptaszków z drucików kreatywnych. Do zrobienia jednego ptaszka potrzebujemy 3 druciki ( dwa na brzuszek, jeden na głowę), oczko, piórko, kawałek czerwonej kartki. Druciki zwijamy tworząc dwa koła (tak jak na naszej instrukcji obrazkowej), które sklejamy ze sobą. W ten sposób mamy gotową głowę ptaszka (do której przyklejamy oczko oraz dzióbek wycięty z czerwonej kartki) oraz brzuszek (do którego przyklejamy piórko). Możemy zawiesić nasze ptaszki na przykład na firanie lub lampie.

Przypominamy, że dziś o 19:00 widzimy się na naszym facebooku i czytamy już 13 rozdział z książki Joe Windy „Central Park Kraina Koe”. Do zobaczenia podczas „Słuchowiska na dobranoc – czyta ciocia Ania”.

Życzymy miłego dnia.