My się nigdy nie nudzimy 5.2

  2020-04-22


Dzień dobry,

Dzisiaj chcemy Państwa zachęcić do zrobienia własnej gry zwanej Ringo. Wystarczą: papierowe talerzyki, rolka po ręcznikach papierowych (można też skleić dwie rolki po papierze toaletowym), klej, farby, nożyczki i dobry humor.
W talerzykach wycinamy środek (tak jak na instrukcji obrazkowej), jeden talerzyk zostawiamy nie wycięty- to będzie nasza podstawa do której (na środku) przyklejamy papierową rolkę. Wszystko ozdabiamy malując farbami.
Gra polega na tym aby trafić kółkiem na rolkę. Można także ponumerować papierowe koła by zbierać jak najwięcej punktów.

Pozostańmy w temacie gier i układanek. Mamy nadzieję, że każdy z Was ma w domu klocki. My wykorzystaliśmy klocki LEGO i przygotowaliśmy dla Was dwie zabawy. Pierwsza to „Kółko i krzyżyk”, z tym, że u nas zamiast kółka i krzyżyka mamy klocki w dwóch kolorach, ale zasada się nie zmienia. Przygotujcie sobie kilka płytek konstrukcyjnych, nie musza być duże, tych na których budujecie domki z LEGO i złączcie jej ze sobą od spodu. Na górę poszukajcie kilka płaskich długich pasków (my wybraliśmy białe, Wy możecie mieć kolorowe) by stworzyć z nich planszę do gry. Do gry potrzebujemy jeszcze kółka i krzyżyki czyli 8 klocków (4 w jednym kolorze, 4 w innym). Tu znajdziecie planszę przygotowaną przez nas: KLIKNIJ. Zasady gry: W grę mogą grać dwie osoby, każdy z graczy ma do dyspozycji 4 pionki. Ustalcie kto zagra pierwszy, może osoba, która ostatnio budowała coś z LEGO lub najstarszy gracz? Pionki (klocki) ustawiamy na zmianę, raz fioletowe raz różowe. Wygrywa osoba, która jako pierwsza ułoży trzy pionki (klocki) w jednej linii – pionowej, poziomej lub na ukos. 

Druga propozycja zabawy z klockami LEGO, to puzzle. Zerknijcie do naszej galerii KLIKNIJ i zobacz jakie klocki będziesz potrzebował do zbudowania naszych puzzli. Gdy masz już zbudowane wszystkie puzzle możesz podjąć się naszemu zadaniu. Za pomocą określonych elementów zbuduj kwadrat. Udało Ci się? Możesz podjąć również kolejne wyzwanie i zbudować prostokąt – do niego wykorzystasz tylko 4 puzzle zgadnij jakie, jak i inne figury, których obrysowane kontury znajdziesz tu KLIKNIJ .

Po takim wysiłku jaki mieliście z układaniem puzzli czas na piosenkę.
"Gimnastyka i muzyka to jest to co siłę ma".
Takie motto ma dzisiejsza piosenka, przy której możemy trochę się poruszać. Ale najpierw rozgrzewka. Spróbujcie poskakać na jednej nodze, potem na drugiej. A dacie radę poskakać na dwóch nogach złączonych ?
Piosenka pt." Równowaga"KLIKNIJ  jeśli chodzi o budowę formalną jest trochę inna niż poznane już piosenki, ale pojawia się część, która powtarza się, a więc nazwiemy ją refrenem. A brzmi on tak:

"Najpierw udajemy wagę
I łapiemy równowagę
Bo uwaga każda waga
Równowagę swoją ma.
Teraz będzie przeciąganie
Lub do woli rozciąganie
Nie oglądaj się na kogoś
Porozciągaj się tym sam".

Ruszamy więc do gimnastyki. Myślimy, że takie ćwiczenia pozwolą utrzymać wam dobrą kondycję, a przy okazji możecie też pośpiewać.

Życzymy miłego dnia