My się nigdy nie nudzimy 5.1

  2020-04-21

Dzień dobry,

Rozpocznijmy dziś od rytmiki.

Kolejne zadanie to zabawa z klaskaniem. Wyrabia ona wewnętrzne poczucie tempa. Najlepiej gdyby pomogła wam mama. Spróbujcie klaskać miarowo, nie za szybko, jak tykanie zegara. Gdy mama powie komendę: "dwa", "cztery" lub "sześć", spróbujcie opuścić tyle samo klaśnięć licząc w myśli powstałe w ten sposób pauzy. Przypomnę, że pauza to cisza w muzyce. Oczywiście możecie się zamienić rolami. Teraz niech mama spróbuje liczyć w myśli pauzy.
Kolejna zabawa może odbywać się na środku pokoju. Mama położy długą linkę lub skakankę lub sznurek, formując z niej dowolną figurę. Może być nawet poskręcana. Myślę, że dacie radę. Waszym zadaniem jest zapamiętać jej położenie, na początku chodząc obok niej. Po chwili linka zostaje zabrana, a wy próbujecie przejść tę samą drogę, nie widząc już linki. Gdy uda wam się najdokładniej powtórzyć wzór w nagrodę układacie nową figurę na podłodze. Będzie to tym razem zadanie dla mamy.

A teraz czas na robótki ręczne.

Na początek tajemnicze obrazki. To zabawa, która zapewni dzieciom wiele frajdy, a także posłuży do nauki literek, cyferek oraz kształtów. Pobudzi również wyobraźnię naszych maluchów. Przygotujcie: kartki, farby oraz świece. Zabawa polega na tym, aby rodzic świecą narysował dowolny obrazek, literkę, cyferkę  lub co tylko przyjdzie Wam do głowy. Zadaniem dziecka jest pokrycie kartki farbą i odkrycie co się na niej znajduje.

Przedstawiamy Wam Parkę z wytłaczanki. Wykonamy dziś obrazek z elementem 3D. Przygotujcie: wytłaczankę po jajkach, pisak (do obrysu), nożyczki, farby, pędzle, klej, tekturkę, kolorowy papier. Z wytłaczanki wycinamy dwie główki (zerknijcie do naszej galerii). My postanowiliśmy zrobić myszkę i lisa, ale można wykonać misia, borsuka, kotka. Wszystko zależy od tego jaki kształt nadacie uszom.

Teraz czas na pomalowanie ich by nadać im charakter. Gdy farba na główkach będzie wysychała, Wy przygotujcie kartki (my wybraliśmy szarą tekturę), a z kolorowego papieru wytnijcie ubranka dla zwierzątek. Ubranka przyklejcie do karki, jeśli główki są już suche posmarujcie uszy klejem (najlepiej magic) i przyklejcie do kartki. Pamiętajcie, że zawsze możecie dodać coś od siebie.

 

A jeśli macie ochotę podzielić się swoimi pracami przypominamy, że możecie wysłać zdjęcie na adres: anna.krajewska@smbudowlani.pl

 

Życzymy udanej zabawy.