My się nigdy nie nudzimy 5.0

  2020-04-20

Dzień dobry,


Dziś na dobry początek zapraszamy do zabawy z sylabami. W naszej galerii znajdziecie trzy przykładowe plansze zabawy z Panem Kuleczką. Jeśli macie możliwość wydruku skorzystajcie też z naszego szablonu – gotowych kółeczek z sylabami. A jeśli nie to przygotujcie 6 nakrętek (najlepiej w jednym kolorze), kolorowy papier, pisak i klej. Gdy odpowiednio przygotujecie nakrętki możecie zacząć zabawę. Dziecko układa nakrętki zgodnie ze wzorem zaproponowanym przez Pana Kuleczkę. Kolory pomagają dziecku wybrać odpowiednią nakrętkę, pamiętajmy jednak, że głownie chodzi nam o sylaby, by dziecko nauczyło się je rozpoznawać a może i czytać. Gdy uznacie, że kolorowe nakrętki są już za proste, przygotujcie 6 nakrętek jednokolorowych i bezpośrednio na nich napiszcie sylaby.

 

Teraz czas na muzyczną przerwę.
Parę dni temu wspominaliśmy przysłowie: "Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata". Każdy z nas chciałby na pewno, aby już na dobre zagościła u nas wiosna i zrobiło się ciepło. Dzisiaj nauczymy się piosenki, która może przywoła na dobre ciepłe dni. Piosenka nosi tytuł: " Czym powitać Cię Wiosenko" KLIKNIJ i posiada następujący tekst:

1. Czym powitać Cię, wiosenko
Gdy zielona wracasz znów.
Chyba tańcem i piosenką
Bo to milsze jest od słów ".
Ref. Hej-ha, hej-ha, i Ty i ja
Hej-ha, hej-ha, i Ty i ja.

2. Naradzimy się z ptaszkami
Bo z nich każdy śpiewać rad
Zaśpiewają razem z nami
Gdy wiosenny zagra wiatr.
Ref. Hej-ha, hej-ha, i Ty i ja.
Hej-ha, hej-ha, i Ty i ja.

Jak zauważyliście piosenka składa się z dwóch zwrotek i refrenu. Charakterystyczna dla piosenki jest zmiana metrum podczas refrenu z czteromiarowego na trzymiarowe. Co to oznacza?. Gdy będziecie śpiewać zwrotkę możecie spokojnie, miarowo maszerować, natomiast gdy pojawi się refren możecie dostawiać nogę do nogi lub bujać się czyli przenosić ciężar ciała z nogi na nogę. Może gdy każdy parę razy zaśpiewa tę piosenkę, wiosna zagości u nas na dobre.


O chyba wybiła pora podwieczorku? Pani Magda przygotowała dla Was wierszyk.

Mamo i Tato
Z pewnością nikogo nie zdziwi,
Że witaminę "C" ma kiwi.
Zielone i smaczne jest,
Więc warto je często jeść.
Banany, jabłuszka i gruszki
Sprawiają że zdrowe są brzuszki.
Zarówno chłopcy jak i dziewczynki
Lubią jeść mandarynki.
Zróbmy więc dzisiaj szaszłyki zdrowe,
Smaczne, soczyste i kolorowe.

Kuchnia to fajne miejsce dla małego odkrywcy. Chcemy więc dzisiaj Państwu podpowiedzieć jak spędzić czas z dziećmi a przy okazji stworzyć kolorowe, smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe. Wystarczy pokroić ulubione owoce w plastry lub kostkę i nabić na wykałaczki. U nas dzisiaj zagościły: banany, kiwi, mandarynki, nektarynki, jabłka, winogrona, maliny(mrożone, wystarczy na chwilę włożyć do wrzącej wody).
Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszych milusińskich, niech dziecko używa plastikowych nożyków, możecie wtedy razem kroić owoce.
SMACZNEGO


Przypominamy, że o godzinie 19:00 na naszym funpag'u   Ciocia Ania czyta książkę "Central Park Kraina Koe" Joe Windy. Dziś przed nami rozdział VIII "Doriańska Puszcza". Do zobaczenia


Życzymy miłego i pysznego dnia.