My się nigdy nie nudzimy 4.3

  2020-04-17

Dzień dobry,


Przed nami weekend, czas który możemy poświęcić na budowanie relacji rodzinnych. Dobrym narzędziem do tego są gry. Dlatego mamy dziś dla Was dwie propozycje.


Pierwsza: Gra w kolory – sprawdź swoją spostrzegawczość . Przykładową planszę i karty znajdziecie w naszej galerii, ale możecie wykonać je samodzielnie do czego bardzo zachęcamy, dlatego pozostawiamy też pustą planszę i puste karty. Pamiętajcie o wykonaniu okienka poszukiwacza. Dopasujcie je wielkością do swojej planszy. Na czym polega gra? Losujemy kartę z czterema ćwiartkami kolorowych kół. Zadaniem gracza jest odszukanie na planszy takiej samej kombinacji jak na karcie i zaznaczenie jej okienkiem poszukiwacza. Jeśli graczowi uda się znaleźć odpowiedni fragment kartę zostawia sobie jako punkt. I grę może rozpocząć kolejny gracz. Jeśli graczowi nie uda się, karta wędruje na spód stosu kart, nie ma punku, a okienko do poszukiwania przekazuje się następnej osobie.


Druga propozycja to rodzinna planszówka z zadaniami. Na brystolu rysujemy pola (my odrysowaliśmy je od nakrętki). Następnie strzałkami nadajemy kierunek poruszania się po planszy. Zaznaczamy START oraz METĘ. Numerujemy pola i na każdym z nich piszemy zadania. Trudność zadań oczywiście dopasowujemy do wieku dziecka. Potrzebujemy kostkę do gry oraz pionki. Poruszamy się o tyle oczek, ile wskaże kostka w kierunku wyznaczonym przez strzałki.


Pamiętajcie każdą grę znajdziecie w naszej galerii.


A teraz czas na trochę muzyki.
Dzisiaj proponujemy wam śpiew połączony z ruchem. Piosenka nosi tytuł "Mucha w Mucholocie".  
KLIKNIJ Zazwyczaj każda piosenka zbudowana jest ze zwrotek i refrenu. Wiecie jaka jest różnica? Każda zwrotka ma inny tekst, refren to ta część piosenki, która się powtarza. My będziemy dzisiaj powtarzać właśnie tylko refren. A brzmi on tak:


"Mucha, mucha w Mucholocie
Jak w prawdziwym samolocie
Do Krakowa sobie leci
A za oknem słonko świeci".


Gdy pojawi się melodia zwrotki możecie naśladować latanie samolotu (wyprostowane ręce w bok i bieganie np. wokół stołu). Gdy zaczniecie śpiewać refren zatrzymacie się i będziecie miarowo klaskać.
Na zakończenie piosenki jest do wykonania kilka ruchowych zadań. Spróbujecie je wykonać razem z dziećmi?


"Ręce w górę i machamy
Udajemy, że latamy
Podskok w górę, startujemy
Gdy siadamy, lądujemy. "


Życzymy dobrej zabawy.