My się nigdy nie nudzimy 4.2

  2020-04-16

Dzień dobry,
Jak samopoczucie? Mamy nadzieję, że czujecie się dobrze i jesteście gotowi na nowe wyzwania.


Może dzisiaj trochę ruchu? Swobodnie pobiegajcie sobie po pokoju, może uda wam się podskoczyć z nogi na nogę. Gdy usłyszycie hasło "stop" (od mamy lub taty), zatrzymajcie się i chwyćcie za dowolną część ciała (może to być kolano, ucho, nos, szyja, łokieć, stopa). Czy potraficie powiedzieć ile razy mama czy tata powiedzieli "stop" w ciągu całej zabawy?
Druga zabawa ruchowa polega na swobodnym biegu, maszerowaniu lub podskakiwaniu. Może to również odbywać się bez muzyki, bez klaskania czy stukania. Na hasło "misiu" zaczynacie poruszać się wolno i ciężko na czworakach, na hasło "wiewiórki" spróbujcie skakać na obu nogach w tył i w przód. Udało się? Takie skoki są bardzo trudne, ale na pewno dacie radę.
Po tych zabawach ruchowych spróbujcie położyć się na placach i zrelaksować. Zamknijcie oczy i postarajcie się usłyszeć odgłosy, które was otaczają ( może to stuka sąsiad albo gdzieś szczeka pies). Takich odgłosów może być bardzo dużo. Opowiedzcie o niech rodzicom.


Zastanawialiście się kiedyś co zrobić z kredkami, pisakami, cienkopisami, które leżą na biurko nie mając swojego miejsca? Można zrobić swój własny przybornik, który pomieści te wszystkie przedmioty, a jednocześnie będzie ładnie wyglądał na biurku małego artysty.
Wystarczy wykorzystać słoik, który na pewno jest w każdym domu. Można go ozdobić według własnych upodobań. My wykorzystaliśmy klej, wełnę, plastelinę oraz guziki. To w jaki sposób ozdobicie swój słoik zależy od Was.


Lubicie odgrywać różne role? Zmieniać głos i udawać wtedy kogoś innego? To tak jakbyś był aktorem np. w teatrze i grał rolę, którą przydzielił Ci reżyser. W zabawie w teatr może pomóc marionetka. Jak ją wykonać? Potrzebujesz: rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym, dwie nakrętki, sznurek, kartka z bloku technicznego, kolorowy papier, kredki lub farby, klej, nożyczki, nitka, patyczek. My wykonaliśmy lisa, Ty możesz zrobić inne zwierzątko lub ludzika. Najpierw oklej lub pomaluj rolkę po papierze. To będzie tułów twojej marionetki, więc musisz się zastanowić co chcesz zrobić. Następnie na kartce z bloku technicznego zrób głowę. My zrobiliśmy głowę i ogon lisa, więc niektóre elementy pokolorowaliśmy na pomarańczowo. Teraz wytnij i doklej wszystko do rolki. Czas na nogi, na dole rolki zrób dwie dziurki przez, które przedziejesz sznurek. Poproś kogoś dorosłego by zrobić dziurki w nakrętkach by móc przedziać końce sznurka. Pamiętaj zrób na końcach sznurka supełki by nakrętki się nie zsunęły. Teraz zrób dwie dziurki na rączki, a końcówki sznurka zawiąż na supełki. Teraz czas by to co zrobiłeś do tej pory stało się marionetką. Patyczki złącz ze sobą na krzyż, za pomocą sznurka lub taśmy. Czas na przywiązanie rączek i nóżek, zrób to za pomocą nitki. W naszej galerii znajdziesz instrukcję, jak przymocować nitki do patyczków by wszystko pasowało. Przedziej jeszcze nitkę prze środek rolki na samej górze i przywiąż na łączeniu patyczków. Dzięki temu Twoja marionetka będzie wyprostowana. I jak gotowe? No to czas na zabawę.


Życzymy miłego dnia.