My się nigdy nie nudzimy 4.1

  2020-04-15

Dzień dobry,


Czy znacie może przysłowie: "Kwiecień pleceń, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata"?
Spróbujemy wykonać to przysłowie w różny sposób :
- spróbujcie recytować tekst w różny sposób: wolno, szybko, cicho, głośno, wysoko, nisko, coraz szybciej i coraz wolniej, coraz ciszej i coraz głośniej, coraz wyżej i coraz niżej.
- a teraz zmieniajcie sposób mówienia w połowie tekstu ( początek cicho i wolno, zakończenie szybko i głośniej).
- następny sposób to wykonanie tekstu rytmiczne ( najpierw możecie klaskać lub stukać) w naszej galerii znajdziecie podział rytmiczny dla tego przysłowia. Przypominamy: pojedyncze nuty to ćwierćnuty i je wykonujemy miarowo; dwie połączone to dwie ósemki i wykonujemy je szybciej (na jedną ćwierćnutę przypadają dwie ósemki).
- na zakończenie spróbujcie dobrać do tekstu przysłowia własną melodię. Może to zabrzmieć ciekawie.

A teraz czas na kolejny wiosenny obraz.  Dzisiaj chcemy Wam zaproponować byście wykonali odbijankę symetryczną. Potrzebujemy do tego kartkę papiery, farby najlepiej plakatowe lub tempery i pędzel. Arkusz papieru składamy na połowę, rozkładamy kartkę i malujemy dowolny obrazek po jednej stronie osi. Najlepiej by farba była dość gęsta, dlatego pamiętaj nie rozcieńczaj jej za bardzo wodą. Składając kartkę odbijamy kolor i kształt po drugiej stronie. Odbijając obrazek pamiętajmy by farba była jeszcze mokra. Można również namalować plamy, kleksy. W ten sposób powstaną efektowne symetryczne kompozycje.

 

Po muzyce i malowaniu farbami czas na pracę techniczną. Dziś proponujemy wykonanie papierowej zabawki, którą „wywracając” za każdym razem może nam przedstawić inny obrazem. Przygotujcie kartkę z bloku technicznego format A4, ołówek, nożyczki, klej (najlepiej płynny magic), kolorowe pisaki. Jeśli to wszystko macie już na swoim stole to zapraszamy do galerii, tam znajdziecie pełną instrukcję.

 

Życzymy miłej zabawy.