My się nigdy nie nudzimy 4.0

  2020-04-14

Dzień dobry,
Dzisiaj parę ćwiczeń ruchowych. Przydadzą się pewnie po dniach świątecznych.
Na pewno bardzo dobrze potraficie maszerować rytmicznie podnosząc kolana. Mamy nadzieję, że znajdziecie trochę miejsca w pokoju, by móc się pobawić. Podczas rytmicznego maszerowania do przodu nagle padnie hasło słowne (o ich wypowiadanie poproście mamę albo tatę): "dwa", "trzy", "cztery" lub "pięć " i wówczas wykonujecie tyle samo kroków do tyłu. Po czym wracacie do maszerowania do przodu. Oczywiście kroki do tyłu wykonujecie trochę wolniej, żeby się nie przewrócić.
Inna ruchowa zabawa polega na wykonywaniu czynności wcześniej umówionych na określone hasło:
"Hop" - wyskok w górę, a następnie przysiad podparty.
"Stop" -zatrzymanie się w pozycji na "baczność".
"Już" - podbiegnięcie do ściany i oparcie się o nią plecami.
"Bęc" - leżenie na podłodze na plecach.
Pamiętajcie, że pomiędzy hasłami swobodnie maszerujecie. Czy potraficie zapamiętać co należy wykonać na każde hasło?

Po takiej rozgrzewce jesteście gotowi by wytężyć wzrok i chwilę pomyśleć. Proponujemy Wam grę w kodowanie. Wasze zadanie polega na tym, by doprowadzić motylki do kwiatków wykonując jak najmniej ruchów. Jeden kwadrat to jeden ruch. Zielone pola to przeszkody, nie możecie przez nie przejść. Plansze znajdziecie w naszej galerii.

A teraz czas na pracę twórczą. Chcielibyśmy Wam dziś zaproponować stworzenie własnego wiosennego obrazu, aby i w Waszych domach zagościła ta piękna pora roku. Jesteście gotowi? Przygotujcie zatem: sztywny papier lub karton, nożyczki, klej, krepę, plastelinę i to czego jeszcze będziecie chcieli użyć. Pamiętajcie, że wygląd naszego obrazu ma Was tylko zainspirować.
Zaczynamy od wycięcia ramki z kartonu lub kartki z bloku technicznego. Przyklejamy tło, a reszta to już Wasza inwencja twórcza. My wykonaliśmy kwiaty z bibuły oraz biedronki z plasteliny.
Nasze kwiaty powstały w bardzo prosty sposób: z krepy odcinamy paski, które nacinamy do połowy (spójrzcie na instrukcję obrazkową). Trzymając część nie naciętą zwijamy bibułę, a końcówkę sklejamy taśmą klejącą.
Wierzymy, że Wasze obrazy będą jeszcze bardziej kolorowe i wiosenne.

Czy wiecie, że dziś przed nami piąty rozdział „Central Park Kraina Koe”? Jeśli nie udało Wam się być z Nami wczoraj na” Słuchowisku na dobranoc - czyta ciocia Ania” to możecie w każdej chwili zajrzeć na naszego facebook’a i odsłuchać rozdział czwarty. I pamiętajcie widzimy się dziś o 19:00. Do zobaczenia.

Życzymy Wam miłego dnia.