My się nigdy nie nudzimy 3.4

  2020-04-10

Dzień dobry,

Ozdabianie jajek to świąteczna tradycja, która cieszy zarówno dzieci jak i dorosłych.
Chcemy więc dzisiaj zaproponować, abyście i Wy stworzyli w swoich domach świąteczny nastrój.
Wystarczy przygotować wydmuszki. To w jaki sposób je ozdobicie zależy od Was. My wykorzystaliśmy: klej, bibułę, wełnę, plastelinę. Możecie również wydmuszki pomalować farbami z pewnością będą równie ciekawe i kolorowe.

 

To skoro już jesteśmy w temacie jajek, to zachęcamy was do zrobienia jajka niespodzianki? W naszej galerii znajdziecie dziś propozycje, jak można wykonać jajko z niespodzianką. Do ich zrobienia będziecie potrzebować sztywną kartkę papieru, nożyczki, ołówek i kredki, pisaki lub farby. W naszych niespodziankach pojawił się pisklak i zajączek, ale Wy możecie np. napisać życzenia świąteczne i podarować rodzicom.

 

A teraz czas na lekcję muzyki. Dzisiaj coś trudniejszego, dla tych, którzy znają trochę wartości rytmiczne. Do pokolorowania jest piękne jajko, kolory musicie dostosować do odpowiedniego opisu wszystko znajdziecie w naszej galerii. Jeżeli ktoś nie zna wartości rytmicznych i pauz, wystarczy, że uważnie przeczyta opis i może te nowe wiadomości pozostaną na dłużej w waszych głowach. Każdemu może się udać. Powodzenia.

 A dziś o 19:00 na naszym funpagu III rozdział "Central Park Kraina Koe" - Słuchowisko na dobranoc - czyta ciocia Ania

Życzymy Wam miłego dnia