My się nigdy nie nudzimy 3.2

  2020-04-08

Dzień dobry,

 

Dzisiaj na dobry początek dnia mamy dla Was zagadki rytmiczne. Potrzebne są dwie osoby, więc zaproście do zabawy rodzeństwo lub mamę czy tatę. Każdy ma do wyboru jedno słowo o różnej budowie rytmicznej. Nie musicie znać tych wartości, wystarczy, że rytmicznie je wypowiecie. Poniedziałek- 4 sylaby, wtorek- 2 sylaby. (rytmiczne wygląda to tak jak na zdjęciu w naszej galerii). Zagadka rytmiczna polega na odgadnięciu, który dzień tygodnia klaszczę, czy poniedziałek- 4 klaśnięcia, czy wtorek- 2 klaśnięcia. Dla chętnych opowiem, co to jest ćwierćnuta a co to są dwie ósemki (je też znajdziecie w naszej galerii). A więc, jedna osobowa będzie mówiła miarowo, a druga szybciej. Tę samą zabawę możecie również wykonać klaszcząc. A więc miłego klaskania.

 

To, skoro Wasze rączki są już rozgrzane po klaskaniu to może wykonamy świąteczne ozdoby?

Co byście powiedzieli na króliczki? Potrzebne będą kolorowe kartki papieru, ołówek, nożyczki, kredki lub pisaki. Połóżcie rączkę na kartce i sami lub z pomocą rodziców odrysujcie rączkę. Następnie trzeba ją trochę uformować więc zerknijcie do naszej galerii by wiedzieć co dokładnie trzeba wyciąć. Gdy już to zrobicie wystarczy, że zaznaczycie uszka, oczka, pyszczek, wąsiki, łapki i króliczki gotowe. Całą instrukcję jak zawsze zamieszczamy w naszej galerii. Możecie wykonać różnokolorowe króliczki i o wiele więcej niż my.

To była rozgrzewka przed bardziej skomplikowanymi działaniami. Powiedzieliśmy skomplikowanymi? Nie, Wy na pewno poradzicie sobie z tym zadaniem świetnie. Przygotujcie:

- rolkę po ręcznikach papierowych
- kolorowy papier
- klej, nożyczki
- zieloną farbę
- watę
- tasiemkę lub sznurek
Gdy już wszystkie potrzebne rzeczy macie koło siebie czas zabrać się do pracy. Wykonanie krok po kroku:
- rolkę malujemy na zielono
- z kolorowej kartki wycinamy paski na szerokość ok 2,5 cm. (my użyliśmy kartki zielonej)
- z kolorowych kartek wycinamy króliczki, jajka oraz kwiatki i ozdabiamy nimi rolkę oraz przygotowane wcześniej papierowe paski
- ozdobione paski przyklejamy do rolki

- przewlekamy tasiemkę przez rolkę i wiążemy tak aby naszą ozdobę można było powiesić
- z waty robimy małe kuleczki, które przyklejamy jako ogonki króliczków.

I jak gotowe? Jesteśmy pewni, że tak. Oczywiście w galerii macie wzór, tak na wszelki wypadek jakbyście chcieli zerknąć.

 

A jeszcze jedna wiadomość, zaglądanie czasami na naszego Facebooka? Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to szybko nadróbcie zaległości. Codziennie o godzinie 19:00 ciocia Ania na „żywo” czyta książki dla dzieci. Od dziś zabierze Was w tajemniczą podróż do Central Parku, wiecie, gdzie to jest? To największy na świecie park miejski znajdujący się w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych jego powierzchnia to 341 hektarów. I właśnie tam znajduje się tajemnicza Kraina Koe. Dzięki uprzejmości autora, będziecie mogli wysłuchać całej książki podzielonej na rozdziały. Startujemy dziś o 19:00. Do zobaczenia

 

Życzymy miłego dnia.