My się nigdy nie nudzimy 3.1

  2020-04-07

Dzień dobry,

Za oknem słonecznie, ptaszki ćwierkają dookoła. Zatem i mu zaczniemy dziś od muzyki na dobry początek dnia? Co Wy na to?

Pamiętacie już przypominaliśmy sobie piosenki, które poznaliście w przedszkolu lub na zajęciach bajkowej rytmiki, np. "Kółko graniaste", "Mało nas do pieczenia chleba", "Nie chce Cię, nie chce Cię " czy " Mam chusteczkę haftowaną". Dzisiaj nie będziemy śpiewać tylko powtarzać tekst piosenki. Jako rozgrzewkę powtórzcie tekst piosenki pt. "Mam chusteczkę haftowaną". Przypominamy tekst pierwszej zwrotki:
"Mam chusteczkę

haftowaną
Co ma cztery
rogi.
Kogo kocham,
kogo lubię
Rzucę mu pod
nogi".
Każdy początek linijki zaznaczcie klaśnięciem. Udało się? A teraz tak samo druga zwrotka. Pamiętacie tekst?
Kolejna zabawa ( już bez klaskania) polega na powtarzaniu tekstu piosenki na przemian wolno i szybko, wolno i szybko. Po paru powtórzeniach następuje zmiana. Będziecie powtarzać tekst stopniowo przyspieszając, następnie stopniowo zwalniając. Oczywiście poproście kogoś, żeby wysłuchał waszej twórczości. Na pewno będzie ciekawa.

 

A teraz czas na kolejne twórcze zadania. Dziś będą dwie propozycje, pierwsza to świąteczna dekoracja przestrzenna. Będzie to kurczaczek Wielkanocny.
Do jego zrobienia potrzebujemy: 2 butelki plastikowe, nożyczki, klej, oczka, bibułę żółtą, kartki (pomarańczową i czerwoną).
Z butelek odcinamy dno. Z żółtej bibuły robimy małe kuleczki, wsypujemy do butelki i składamy dwa plastikowe dna. Z kartek wycinamy dzióbek, łapki oraz skrzydła. Naklejamy wszystko na naszego kurczaka. I gotowe. Jak Wam wyszło?

Do drugiej pracy będziemy potrzebowali:

3 białe kartki formaty A4

1 kartkę pomarańczową, szarą, czarną i brązową

klej

nożyczki

cienkopis, ołówek

Na dwóch białych kartkach papieru narysujcie koło o średnicy 20 cm to tylko baza, teraz rysując łuki po okręgu stwórzcie chmurkę, to będą brzuszki naszych owieczek. Na trzeciej białej kartce papieru narysujcie dwa jajka i też na ich obrysie za pomocą łuków zróbcie chmurki to będą czuprynki. Na pewno zostało Wam jeszcze trochę białego papieru, narysujcie zatem osiem kółek, cztery o średnicy 2 centymetrów i cztery o średnicy 0,7 cm, będą potrzebne nam do zrobienia oczek. Teraz czas na kolory, na szarym, jak i na pomarańczowym papierze rysujemy literkę U , którą na górze zamykamy łukiem, to będą główki naszych owieczek. Teraz narysuj coś co przypomina łezkę lub listek, pamiętaj by w każdym kolorze były takie dwa, to będą uszy owieczki. Z kolorowych papierów szarego i pomarańczowego narysujcie jeszcze po dwa prostokąty, ten dłuższy bok niech ma ok. 8 cm. długości, to będą kopytka. Możecie zakończyć kopytka brązowymi kwadracikami. Co nam zostało? No tak czarna kartka, z której wycinacie cztery kółeczka o średnicy 1,5 cm i dwa jajeczka. Jajeczka będą noskiem. Teraz mamy już wszystkie elementy narysowane i wycięte. Czas na składanie owieczki. Zerknijcie do naszej galerii i zobaczcie jak nam to wyszło.

Przypominamy, że jeśli tylko macie ochotę możecie dzielić się z nami swoimi dziełami przysyłając zdjęcia na adres anna.krajewska@smbudowlani.pl . My chętnie opublikujemy je w naszej galerii.

 

A teraz czas na zapowiedz dzisiejszego „Słuchowiska na dobranoc - czyta ciocia Ania”. Jak zapewne wiecie zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Dla dzieci ich symbolem jest zajączek lub króliczek. Dlatego dziś przeczytamy książkę o króliczku, który miał niedługo wybrać się do szkoły. Niestety miał mały problem, a jaki…? Zapraszamy dziś o 19:00 transmisję na „żywo”, którą będziecie mogli zobaczyć na  głównej stronie naszego funpagu. A to wszystko dzięki życzliwości Pani Marii Szczodrowskiej, która zgodziła się bym ją dla Was przeczytała.

Książa pt. „Teodor”

Tekst i ilustracje: Maria Szczodrowska

Wydawnictwo: Fundacja Win Win

Dom Kultury "Modraczek" fb