My się nigdy nie nudzimy 2.4

  2020-04-03

Dzień dobry,

Dziś zaczniemy od sztuki. Słyszeliście kiedyś takie słowo jak kubizm? To kierunek w sztukach plastycznych głównie w malarstwie i rzeźbie. Polega on na odrzuceniu reguł perspektywy i geometrycznym uproszczeniu poszczególnych elementów kompozycji. Jednym z głównych przedstawicieli tego kierunku był  Pablo Picasso malarz, rzeźbiarz, grafik, uznany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku.  Mamy dla was propozycję byście spróbowali być jak Picasso. Jak to zrobić? Zerknijcie do naszej galerii, przygotowaliśmy dla Was dwie propozycje. Pierwsza to portret: narysujcie twarz (możecie skorzystać z tej co my narysowaliśmy) teraz potnijcie ją na kawałki i stwórzcie kompozycję tak by nic do siebie nie pasowało, możecie układać swoje puzzle na różne sposoby.  Druga zabawa to tworzenie dzieła z losowo wybranych elementów za pomocą kostki do gry. Ta zabawa jest Wam już dobrze znana. Zapraszamy do naszej galerii.

Teraz czas na muzykę. Na pewno znacie wiele piosenek, których uczyliście się w szkole lub przedszkolu. Przypomnijcie sobie np. "Wlazł kotek na plotek", " Jadą, jadą misie", "My jesteśmy krasnoludki" czy " W murowanej piwnicy". Pamiętacie? Zaśpiewajcie sobie każdą z nich. Można je wykonać na różne sposoby. Możemy każdą z nich zaśpiewać głośno i wówczas będziecie śpiewać forte (f) lub piano (p), czyli cicho. Bardzo trudno jest zaśpiewać piosenkę cicho lub bardzo cicho, ale spróbujcie. Może Wam się uda. Uważajcie także, aby przy śpiewaniu forte, czyli głośno, nie krzyczeć.
Jeżeli macie rodzeństwo zróbcie konkurs: "Kto zaśpiewa ciszej ten wygrywa". Powodzenia.

I mamy jeszcze dla Was pracę techniczną. Dziś proponujemy wykonanie dekoracji przestrzennej - jabłka z plastikowej butelki.
Potrzebujemy:
- butelkę plastikową
- klej
- farby
- biały papier toaletowy lub ręczniki papierowe
- brązową i zieloną kartkę
Wykonanie:
Od butelki odcinamy dno (na wysokość ok 10 cm). Smarujemy klejem i oklejamy skrawkami papieru. Malujemy jabłko. Kawałek brązowej kartki zwijamy w rulonik i w ten sposób powstaje tzw. ogonek, do którego przyklejamy listek wycięty z zielonego kawałka papieru. Przyklejamy ogonek do naszego jabłka i gotowe.

Zapraszamy na naszego funpaga i wzięcie udziału w wydarzeniu „Słuchowisko na dobranoc- czyta ciocia Ania”. Dziś we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki przeczytamy pierwszy rozdział z książki Fridy Nilsson pt. „Piraci Oceany Lodowego” Tym razem będzie to książka dla nieco starszych słuchaczy 9+. Opowieść o piratach, strachu, ale i wielkiej odwadze. Jak każda z książek wydawanych przez Wydawnictwo Zakamarki zachęca do refleksji. KLIKNIJ

Życzymy miłego dnia i świetnej zabawy