My się nigdy nie nudzimy 2.3

  2020-04-02

Dzień dobry,

Dzisiaj rozpoczniemy od ruchu. Na pewno znajdziecie trochę miejsca pomiędzy stołem, a łóżkiem. Poproście rodziców, by klaskali w ręce w dosyć szybkim tempie, abyście mogli biegać. Wy w tym czasie róbcie drobne kroczki. Gdy klaskanie ucichnie, zatrzymujecie się w bezruchu, robiąc śmieszną figurę, jesteście zaczarowani. Musicie tak wytrzymać dopóki rodzice nie zaczną znowu klaskać. Zaczarowana figura za każdym razem powinna być inna. Może to być uklękniecie na kolano, skulenie na podłodze, wyciągnięcie rąk do góry lub stanie na jednej nodze. Jak długo potraficie wytrzymać bez ruchu?.

I jak, fajnie było trochę się poruszać? Pamiętajcie, że ćwiczenia fizyczne powinniśmy wykonywać codziennie.

A teraz przeczytajcie wiersz, który przygotowała dla Was p. Magda.

Kochany Tato, kochana Mamo.
Jak będę duża powiem to samo:
Gdy chcesz polecieć ze mną do chmur,
Nie musisz mieć kolorowych piór,
Wystarczy balon, kawałek sznurka,
By wznieść się do góry z naszego podwórka.
Wszyscy na dole zostaną jak mrówki małe,
A my zwiedzimy balonem okolice całe.
Mamo i Tato zróbmy ten balon,
Niech zwiedzi już dzisiaj chociaż nasz salon.

A więc do dzieła!
Potrzebujemy:
   - rolkę po papierze toaletowym
   - nożyczki
   - klej
   - kolorowe kartki A4
   - sznurek lub wełnę
   - ołówek
Składamy 5 kartek na pół (tak by uzyskać format zeszytu) i na każdej rysujemy połowę balona (zwódźcie uwagę, by narysować z dobrej strony, czyli tam gdzie mamy grzbiet kartki). Następnie wycinamy wzór. Poszczególne elementy sklejamy wkładając 3 kawałki sznurka pomiędzy nasze papierowe części (spójrz na zdjęcie by wykonać tą część zadania poprawnie), tak aby wystawały na górze - by można było balon powiesić oraz na dole byśmy mogli przykleić nasz koszyk czyli rolkę po papierze, którą prędzej dowolnie ozdabiamy.

Mamy dla Was jeszcze jedną propozycję. Pomóżcie pszczółką dolecieć do kwiatków. Planszę z zabawą znajdziecie w naszej galerii. Nie musicie jej drukować ani odrysowywać. Możecie tylko pokazać paluszkiem, gdzie jest kwiatek dla danej pszczółki. Wytężcie wzrok i szukajcie takich samych sylab.

A czy wiecie, że dziś jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci? Z tej okazji Ciocia Ania we współpracy z Wydawnictwem Zakamarki przeczyta Wam zabawną opowieść o Mamie Mu i Panu Wronie. Zabawy Mamy Mu, to tytuł opowiadania z książki Jujji Wieslander „Mama Mu na drzewie i inne historie”. Jeśli wśród Was jest jeszcze ktoś, kto nie zna Mamy Mu i jej przyjaciela Pana Wrony, to koniecznie musicie być tego wieczoru z nami. Ta para potrafi rozbawić czytelnika i słuchacza do łez. KLIKNIJ 

Życzymy miłego dnia i wspaniałej zabawy.