My się nigdy nie nudzimy 2.2

  2020-04-01

 Dzień dobry.
 

Mamy dziś dla Was kolejne propozycje zabaw.

Co Wy na to byśmy wykonali własne pieczątki, którymi można ozdobić nie tylko papier ale również tkaniny i drewno.
Najbardziej znane są pieczątki z ziemniaka, jednak można wykorzystać inne warzywa lub przedmioty, które posiadamy w domu.
Do zrobienia pieczątek posłużyć nam mogą np. gąbki do mycia naczyń, foremki do wykrawania ciasteczek, kapselki, rolki po papierze toaletowym. Wystarczy zamoczyć naszą formę w farbie i odcisnąć na kartce, tkaninie lub drewnie.
Dzięki Waszej wyobraźni z pewnością powstaną ciekawe wiosenne obrazki.

Kolejna zabawa łączy ze sobą muzykę i plastykę. Poproście rodziców lub starsze rodzeństwo o wybranie utworu muzycznego (może być w radio, telewizji, z płyty CD czy z telefonu). Wysłuchajcie uważnie wybranego utworu. Czy jest szybki czy wolny, wesoły czy smutny?. Spróbujcie to co usłyszycie przelać na papier. Możecie rysować kredkami lub malować farbami. Czy będą to linie łagodne czy zygzakowate?. Jakie kolory waszym zdaniem odzwierciedlają dźwięki, które słyszycie?. Oczywiście w zabawie mogą brać udział cała Wasza rodzina. Potem porównajcie swoje prace i opowiedzcie sobie nawzajem co one przedstawiają.

Dzisiejszy dzień upłynie mam na rzeczach plastycznych. Teraz zapraszamy Was do świata liter i kolorów. W naszej galerii znajdziecie dwie kolorowanki, jednorożca i motocyklistę. Ta zabawa polega na kolorowaniu według wzoru (szyfru). Nasze kolorowanki zostały oznaczone sylabami: PA, PO, PI, PU, PE, PY, na każdej z nich jest szyfr zgodnie z którym trzeba pokolorować dany obrazem. I tak w przypadku jednorożca wszystkie pola z sylabą PA kolorujecie na czerwono, PO na pomarańczowo, PI na żółto, PE na jasny zielony, PU na błękitno i PY na fioletowo. Natomiast motocyklistę kolorujemy na: PA ciemny zielony, PE brązowo, PY granatowo, PI błękitno, PU żółto i  PO jasny zielony.

Pamiętajcie, że widzimy się o 19:00 Słuchowisko na dobranoc – czyta ciocia Ania KLIKNIJ

Życzymy Wam miłego dnia i świetnej zabawy.