My się nigdy nie nudzimy 1.4

  2020-03-27

 Dzień dobry,

Dzisiaj postanowiliśmy zaprezentować Państwu, jak w prosty sposób zrobić zabawki dla dzieci z materiałów, które na pewno są dostępne w każdym domu.

Potrzebujemy:
- papierowe rolki (8-10 sztuk)
- farby, pędzelek
- kartki z bloku technicznego
- folię aluminiową
- pisak
  
    Zaczynamy od pomalowania rolek. My wybraliśmy farby, ale można również okleić rolki kolorowym papierem lub dowolnie je ozdobić.
Następnie rolki numerujemy. I tak powstały kręgle. Piłkę robimy z folii aluminiowej i już można się bawić. Z kartki z bloku technicznego wycinamy prostokąty, które pomogą nam ustawić wieżę lub inne kombinacje celów.


    Pamiętacie, jak w zeszłym tygodniu pisaliśmy, że lubimy książki dla dzieci? Pomyśleliśmy, że ciocia Ania mogłaby Wam poczytać. Ale zanim włączycie film, to przeczytajcie tekst do końca. Czy Wy też czasami macie ochotę powiedzieć: „Nie teraz, jutro. Zrobię to jutro.”? Jeśli tak to uważnie posłuchajcie pierwszego opowiadania pt. „Jutro” z książki Arnolda Lobela „Żabek i Ropuch. Dzień po dniu”. KLIKNIJ


    A jeśli już uważnie posłuchaliście bajki to wiecie, że lepiej jutro odpocząć, zamiast robić te wszystkie rzeczy. A odpoczywając możecie znów posłuchać bajki, tym razem powieści Care Santos „Sprzedam Mamę” (uwaga jest rekomendowana dla dzieci 10+), a przeczytają ją dla Was między innymi, takie osoby jak: Roma Gąsiorowska, Mateusz Damięcki, Tomasz Sapryk i wielu innych aktorów. Pewnie zastanawiacie się jak to możliwe, że tylu znakomitych aktorów zagości w Waszych domach. Wszystko dzięki spotkaniom edukacyjnym z książką i teatrem „Poczytaj mi”, których twórcą jest Teatr Kameralny w Bydgoszczy. A w związku z obecną sytuacją postanowił zorganizować spotkanie online. Start jutro , 28 marca 2020 rok godzina 11:00. KLIKNIJ


Życzymy miłej zabawy i słuchowisk.