My się nigdy nie nudzimy 1.3

  2020-03-25

Dzień dobry,

Dziś zanim zaproponujemy zabawę dla młodszych mamy informacje dla naszych Seniorów. Szanowni Państwo co miesiąc dostawaliście wydrukowany  egzemplarz magazynu "Gazeta Seniora" w obecnej sytuacji dostępna jest tylko wersja elektroniczna. Aby odczytać kwietniowy numer magazynu proszę kliknąć (lewym przyciskiem myszki) w napis GAZETA SENIORA

A teraz czas na zabawę.

Co Wy na to żebyśmy dzisiaj wybrali się na ryby? Łowienie uspokaja, relaksuje oraz daje dużo radości gdy na haczyku zobaczymy rybkę.

Przygotujcie:

* nożyczki, klej

* kolorowe kartki z bloku technicznego

* pisak

* sznurek

* kredkę

 * kawałek tektury - my użyliśmy rolki po papierze.

Z kartek wycinamy rybki. Rysujemy oczy, usta oraz łuski. Na każdej rybce przyklejamy papierowy pasek tak abyśmy mogli ją zahaczyć. Rybki gotowe.

Teraz czas na wędkę. Z papierowej rolki wycinamy pasek i zginamy go tak aby powstał haczyk. Jeden koniec sznurka przywiązujemy do kredki, drugi do naszego haczyka.

Wszystkie wyżej opisane czynności widoczne są w naszej galerii.

A jeśli macie ochotę porysować pastelami to zachęcamy Was do wzięcia udziału w dzisiejszym wydarzeniu na facebook'u, którego organizatorem jest: Mówią, że potrafi rysować. Dawid Kilon przeprowadzi wszystkich uczestników przez tajniki rysowania. I obiecuje, że każdemu uda się stworzyć prawdziwe dzieło. A co będziemy rysować piękne ptasie pióra. Malowanie Pastelami KLIKNIJ

Udanego wędkowania i rysowania