My się nigdy nie nudzimy 1.2

  2020-03-25

Dzień dobry,

Dziś przyszedł czas, by zdradzić Wam rozwiązania zagadek. Pamiętacie zadania z okazji Dnia Mózgu? Było tam zadanie na rozwiązanie sekwencji liczb, to właśnie te,  które widzicie poniżej:

Jaka liczba powinna być kolejna w sekwencji?

3 – 5 – 8 – 12 – 17 – 23 - ?

Udało Wam się rozszyfrować jaka liczba powinna być po 23? Tak, bardzo dobrze to 30. Zobaczcie dlaczego: 23-17=6, 17-12=5, 12-8=4, 8-5=3, 5-3=3 Zapewne jak już udało się Wam zauważyć zawsze wychodzi o jeden mniej. To skoro różnica między 23 a 17 to 6, to już wiemy, że do 23 musimy dodać 7 co da nam wynik 30.

W naszej dzisiejszej galerii znajdziecie też rozwiązanie sudoku.

A co dziś?

Dziś zapraszamy Was do pracowni plastycznej, a stamtąd udamy się do „ogrodu”. Zabrzmiało tajemniczo? Już wszystko tłumaczę, dziś będziemy sadzić kwiatki. Za oknem świeci słonko i od 4 dni mamy wiosnę. Pora na wprowadzenie kolorów do naszego otoczenia. Oto lista potrzebnych na dziś rzeczy:

- papier: biały i brązowy – najlepiej sztywne (my niestety biały użyliśmy miękki, ale na zdjęciu na pewno zobaczycie jak sobie z tym poradziliśmy)

- kredki, pisaki, farby – tu macie całkowitą dowolność (my pokolorowaliśmy markerami)

- nożyczki

- klej

- wykałaczki

- taśma klejąca

- my użyliśmy jeszcze białego żelopisu do udekorowania

Na początku narysuj kwiatki (my narysowaliśmy takie z cebulkami – zdjęcie znajdziesz w galerii) na białym papierze, pokoloruj je i wytnij. Teraz weź do ręki brązową kartkę i narysuj doniczki, wzór doniczki może być dowolny, pamiętaj tylko by wyciąć środek zostawiając ramkę. Gdy doniczki masz już gotowe – narysowane i wycięte, możesz je teraz ozdobić. My zrobiliśmy to białym żelopisem robiąc małe kreseczki. Teraz czas na sadzenie kwiatków, posmaruj klejem górną część doniczki (pamiętaj by zrobić to na odwrocie, czyli nie z tej strony, z której udekorowałeś) i przyklej kwiatka. Następnie przyklej na dole za pomocą taśmy klejącej wykałaczkę. Jeśli wszystko już zrobiłeś, to Twój kwiatek jest gotowy. Pamiętaj dla pewności możesz zerknąć do naszej galerii.

Życzymy Wam udanej zabawy.