My się nigdy nie nudzimy 0.4

  2020-03-20

Dzień dobry,

Mija pierwszy tydzień naszej akcji „My się nigdy nie nudzimy”. Mamy nadzieję, że u Was wszystko dobrze.

Dziś do zabawy zapraszamy nasze maluszki.

Kolorowanie wody

Przygotuj, naczynia do wody – pamiętaj, że muszą być przezroczyste, butelkę z wodą, krepę (bibułę marszczoną) w kilku kolorach i mieszadełko. Ustaw naczynia na stole, a krepę potnij na paski ok. 2-3 cm. Teraz niech dziecko wleje wodę do każdego zaczynia np. do połowy. A następnie do każdego z naczyń włoży inny kolor wcześniej pociętej krepy. Delikatnie zamieszajcie. I jak? Udało się Wam pokolorować wodę?

Poniżej udostępniamy link z rozszerzonym pomysłem eksperymentu z kolorową wodą. KLIKNIJ

Zabawa w Kopciuszka

Nie wiem, czy pamiętacie z bajki o Kopciuszku, ale zła Macocha kazała jej oddzielić mak od popiołu. Nie, nie my nie będziemy teraz szukać popiołu. Proponujemy groch i fasolę, lub ryż i kaszę. Sami wybierzcie zestaw. Co będzie nam potrzebne, poza którymś z wyżej wymienionych zestawów. Trzy miseczki i pęseta. Do jednej miseczki wsypujemy zmieszane, ryż i kaszę lub groch i fasolę. Stawiamy na stole trzy miseczki, ta ze zmieszanymi produktami na środku a po bokach puste (jedną po prawej drugą po lewej stronie od tej pełnej). Wręczamy dziecku pęsetę i bawi się w Kopciuszka. Czyli zadaniem dziecka jest oddzielenie tych sypkich produktów od siebie i umieszczenie w oddzielnych miseczkach. Jeśli dziecko nie radzi sobie pęsetą to pozwól mu zrobi to paluszkami. Ta zabawa to wstęp do rysowani i pisania. Chwyt szczypcowy, który trzeba tu zastosować ukazuje prawidłowe trzymanie narzędzia do kaligrafii. Dziecko ćwiczy tzw. motorykę małą. 

I jeszcze propozycja dla tych nieco starszych.

Proponujemy Wam po prostu odpoczynek. Mamy świadomość, że po całym tygodniu dzieci szkolne i ich rodzice mogą być trochę zmęczeni. Połóżcie się wygodnie i zrelaksujcie może Wam w tym pomóc to nagranie: KLIKNIJ

A gdy odpoczniecie wyciągnijcie gry planszowe i zagrajcie. My lubimy Activity, DiXit, Labirynt, Santorini, Totem. A Wy, w co lubicie grać?

Po odpoczynku zerknijcie na naszą stronę i zobaczcie co proponowaliśmy podczas całego minionego tygodnia. Może znajdziecie coś dla siebie? A jeśli spodobało się Wam rzucanie kostką i rysowanie to mamy dla Was propozycję na narysowanie kwiatków. Zbliża się wiosna, a zatem to idealny temat. Za pomocą rzutu kostką wybierzecie jaki ma być środek, kształt płatków, łodygę, listki i kolor. Kolor dotyczy głównie płatków, ale możecie puścić swoje wodze fantazji. Jak zawsze wszystko znajdziecie w naszej galerii.

Życzymy Wam miłego weekendu i do poniedziałku.