My się nigdy nie nudzimy 0.3

  2020-03-19

Dzień dobry,

Witamy Was w kolejnym dniu. Dziękujemy za Wasze maile, sms-y i komentarze na funpage’u. Cieszymy się, że podejmujecie działania i wykazujecie się swoją kreatywnością. Zwierzątka z rolek

Pamiętajcie by zaglądać na naszego Facebooka, tam też pojawiają się przeróżne zabawy, a nie zawsze takie same jak na stronie. We wtorek na naszym funpage’u udostępniliśmy link do online’owego wydarzenia z Kutnowskiego Domu Kultury, spektaklu Pchła Szachrajka. Wiem, że niektórzy z Was wzięli w nim udział. Dlatego dziś polecamy Wam kolejny – Lis Przechera

A co dziś na stronie?

Nie będzie zbyt wymagająco, jeśli chodzi o sprzęt. Potrzebne Wam będą karki i ołówki lub długopisy. Pamiętacie grę Państwa-Miasta? Mówiło się xyz i w myślał kolejne litery alfabetu, ktoś mówił stop i na daną literę np. D trzeba było podać Państwo – Miasto – Zwierzę - Przedmiot/Rzecz – Imię – Roślinę. Na przykład tak: Dania – Dąbrowa Górnicza – Delfin – Doniczka – Danuta – Dalia.

W naszej galerii znajdziecie planszę do gry. Drodzy Rodzice dzieci szkolnych, mamy nadzieję, że uda Wam się znaleźć chwilę by zmierzyć się z waszymi dziećmi. Wiemy, że niektóre są mistrzami w tę grę.

Poza planszą do gry Państwa-Miasta dziś w naszej galerii znajdziecie jeszcze planszę Sudoku, to matematyczna gra logiczna. Waszym zadaniem jest wypełnienie siatki cyframi od 1 – 8 nasz kwadrat jest podzielony na 8 prostokątów (2 x 4), w każdym prostokącie, jak i pionie czy poziomie całego kwadratu nie mogą powtarzać się liczmy. Powodzenia.

Na koniec tygodnia znajdziecie na naszej stronie rozwiązania wszystkich zagadek. Nie chcemy udostępniać wszystkiego od razu, bo może ktoś jeszcze skusi się na samodzielne rozwiązanie.

Życzymy Wam miłego dnia.