My się nigdy nie nudzimy 0.1

  2020-03-17

Dzień dobry,

Jest nam bardzo miło, że podjęli Państwo wczorajsze „wyzwania” choć nie każdy podzielił się zdjęciem, to wiemy, że wielu z Was świetnie się bawiło. Galeria Stworków

Głównie chodzi o dobrą zabawę, ale czasami warto wprowadzić element rywalizacji. Jako pierwszą zabawę proponujemy Wam burzę mózgów. Niektóre nasze Mądre Sówki znają to z zajęć. Utwórzcie jak najwięcej słów ze słowa: KONSTANTYNOPOLITAŃCZYKOWIANECZKA.

Pamiętając o kilku zasadach:

- nie tworzymy nazw własnych (imion, nazw miast itp.)

- daną literę możesz użyć w jednym wyrazie tyle razy, ile jest ona w wyrazie głównym np. tworząc słowo: kolczyk – użyłam dwie literki „k” bo litera ta występuje więcej niż raz w wyrazie głównym.

Jesteśmy bardzo ciekawi, ile wyrazów ułożycie i czy ktoś pobije rekord uczestników naszych zajęć, o ile pamięć nas nie myli, ułożyli 103 słowa. 

Pamiętajcie, że możecie podzielić się swoimi dokonaniami wysyłając zdjęcia lub pliki na skrzynkę: anna.krajewska@smbudowlani.pl

Zatem, skoro pierwsza zabawa była intelektualna, to czas na mini sport.

Pamiętacie zabawę w klasy? Kiedyś rysowało się patykiem na piasku, a jak podwórka zostały wybetonowane to zakolorowywaliśmy je całe kredy w celu narysowania chłopka do tej gry i skakaliśmy bez przerwy. Bawiąc się w domu nie używajcie kredy mamy na to inny pomysł.

Co potrzebujemy do domowej wersji gry w klasy?

- sznurek lub papierową taśmę malarską

- karteczki z cyferkami

- woreczek z grochem, maskotkę lub pompon

Zasady gry:

Na podłodze "rysujemy" sznurkiem lub papierową taśmą malarską diagram - chłopka i numerujemy go; (numerki też możecie zrobić ze sznurka, papierowej taśmy lub napisać na karteczkach i przykleić taśmą). Przed przystąpieniem do skakania rzucamy na klasę woreczek z grochem, maskotkę lub pompon. Wygrywa osoba, która jako pierwsza przeskoczy wszystkie klasy.

A jeśli chcecie zobaczyć naszego "chłopka" to odsyłamy do galerii. TU

Życzymy Wam udanej zabawy.