Spotkanie fotografów: "Ptasi raj, czyli opowieść o dyskretnym fotografowaniu ptaków"

  2020-02-22

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie pt. "Ptasi raj, czyli opowieść o dyskretnym fotografowaniu ptaków" – tym razem prelekcje poprowadzi trzech fotografów: Michał Fabiszewski, Paweł Rzeszot, Michał Zieliński.

27 Lutego 2020 roku, o godzinie 18:00.

Michał Fabiszewski - fotograf dzikiej przyrody. Swoją przygodę z fotografią zaczął od podglądania najmniejszych stworzeń na naszej planecie czyli owadów, jednak w krótkim czasie zakochał się w ptakach wodnych i to z nimi siedzi godzinami, zanurzony w stawie, wyczekując aby odpowiednia poza „ptasiego modela” perfekcyjnie współgrała z odpowiednim światłem. Ptasi gatunek, dla którego całkowicie stracił głowę jest natomiast tylko jeden - to perkoz zausznik. Swoją pasją uwielbia dzielić się z najmłodszymi, organizując spotkania edukacyjne ma okazję zaprezentować dzieciom i młodzieży choć cząstkę niesamowitego królestwa Natury oraz zaszczepić w nich szacunek dla przyrody. Od czasu do czasu staje się również aktorem i stając przed obiektywem TVP Bydgoszcz bierze udział w programach z cyklu „Spotkania z ekologią”. Od 2015 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, Okręgu Toruńskiego. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych, jak również członek jury w konkursach o zasięgu wojewódzkim, swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju. Ostatnie sukcesy Pana Michała to zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2019 oraz zdobycie wyróżnienia na XII Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury" Toruń 2019.


Paweł Rzeszot – fotograf dzikiej przyrody, od 2011 r. jest członkiem Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Miłośnik ptaków i pełen entuzjazmu ich obserwator, mający w sobie niewyczerpane zasoby fascynacji ich światem. Do terenu jego fotograficznych łowów należą głównie okolice jego miejsca zamieszkania. Pozwala mu to dobrze poznać środowisko występowania interesujących go gatunków i ich zwyczaje, a w późniejszym czasie ułatwia znalezienie właściwej metody na zbliżenie się do upatrzonego ,,modela”. Laureat wielu konkursów fotograficznych, swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju.Ostatnie sukcesy Pana Pawła to zdobycie wyróżnienia w konkursie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego "Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego" - edycja 2019.


 Michał Zieliński – od wielu lat z zamiłowania ornitolog i fotograf dzikiej przyrody, od 2016 r. jest członkiem Okręgu Toruńskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody, ponadto należy do Komitetu Ochrony Orłów i bierze udział w patrolu Natura 2000.Na swoich fotografiach zaskakuje wyjątkowością sytuacji, dbałością o atrakcyjne światło i estetyczną wrażliwością. Potrafi pielęgnować i rozwijać swój zmysł obserwacji zwracając uwagę na pozornie nieistotne szczegóły, wie bowiem doskonale, że jedynie patrząc w ten sposób, może pokazać swoich ulubieńców najpiękniej. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów fotograficznych, swoje prace niejednokrotnie eksponował na wystawach w całym kraju.Ostatnie sukcesy Pana Michała to zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2018, zdobycie Grand Prix w konkursie na Fotografa Roku 2019 Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Toruńskiego oraz wyróżnienie w konkursie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego "Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego" - edycja 2019.