Kawiarnia filmowa

  2020-02-15

Zapraszamy 21 lutego o 18:00 na inauguracyjne spotkanie Kawiarni filmowej i przekonaj się o różnorodności tej sztuki na przykładzie starannie wybranych 3-minutowych filmów z ponad 600 innych, które łączył …ten sam scenariusz.

Pierwsze spotkanie Kawiarni to dowód, że kreatywność nie zna granic, a filmowcy z całego świata potrafią zdziałać cuda mając za podstawę tylko 3 minuty i parę słów takich jak: „Co to jest?”, „To jednorożec”, „Nigdy nie widziałem go z tak bliska”, „Piękny”, „Uciekaj, Uciekaj”, „Przepraszam”.

Kawiarnia Filmowa – uwidacznia jeden z celów działalności naszej placówki -wychowywanie przez sztukę. Tym razem zapraszamy do zanurzenia się w świecie srebrnego ekranu sztuki filmowej. Co dzień obcujemy z filmem w różnej postaci. Kino popularne i te z zacięciem artystycznym jest syntezą różnych rodzajów sztuki służących do opowiadania historii. Kolejne filmy potrafią otworzyć nowe „okna” na świat, emocje, ludzi. Od nas zależy jaki repertuar wybierzemy i co z seansu weźmiemy dla siebie.

Spotkania będą odbywać się cyklicznie, podobnie jak w przypadku Kawiarni Literackiej – raz w miesiącu. Gośćmi Kawiarni będą lokalni i krajowi ludzie kina. Prowadzący spotkania – Julian Drob – kulturoznawca, krytyk filmowy, absolwent UKW, poprowadzi uczestników i gości przez niuanse kina z drugiej strony srebrnego ekranu.

Każde kolejne spotkanie to szansa na nowe spojrzenie na znane i nieznane dzieła filmowe. Zapraszamy na filmowe popołudnia w kawiarni Modraczka.