Stowarzyszenie Polskich Fotografów Ptaków i Przyrody

  2020-02-15

Stowarzyszenie Polskich Fotografów  Ptaków  i  Przyrody  zaprasza 

18.02.2020 r. o godz. 18.00 na:

      spotkanie autorskie fotografów – prelekcje, pokazy zdjęć i filmów, wykłady autorskie

Przemysław Degórski - Gniezno, członek Związku Polskich Fotografów Ptaków - okręg Wielkopolski - rodowity gnieźnianin, rocznik 1967 z  wykształcenia biolog i chemik. Fascynacja fotografią pojawiła się w latach licealnych, od tego czasu rzadko rozstaje się z aparatem. Od 2001 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Obecnie działa  w składzie zarządu okręgu Wielkopolskiego ZPFP. Zajmuje się edukacją fotograficzną. W ciągu minionych lat prowadził liczne warsztaty w tej dziedzinie. Z racji przyrodniczych zainteresowań najchętniej fotografuje piękno natury, ale nie stroni też od innych tematów.

Daniel Chojak - Bydgoszcz, członek  Stowarzyszenia Polskich Fotografów Ptaków i Przyrody w Bydgoszczy -rodowity Podlasianin urodzony w 1981 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Fotografia przyrodniczą zainteresował się dopiero od 2013 roku , ale w 2011 roku ukończył Akademię Fotografii  w Warszawie i od tego czasu fotografia stała się jego pasją. W 2019 roku laureat konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego,  pt.”Przyroda województwa Kujawsko-pomorskiego”.

Szymon Chojnacki - Łochowo, członek i wice-prezes Stowarzyszenia Polskich Fotografów Ptaków i Przyrody w Bydgoszczy - urodzony w 1986 roku w Aleksandrowie Kujawskim skąd pochodzi. Magister geografii oraz inżynier geodeta. Fotografią amatorsko zajmuje się od 2012 roku. ulubioną dziedziną jest fotografia przyrodnicza oraz krajobrazowa a w szczególności tematyka nocnego nieba i astrofotografia . ponadto próbuje swoich sił w szerokim zakresie  kategorii fotograficznych  od zdjęć portretowych , studyjnych po fotografię reporterską. Pozostałe zainteresowania to bushcraft, sport i muzyka.

Serdecznie zapraszamy także na:

wystawy fotografii przyrodniczej - autorskie, stowarzyszenia, ogólnopolskie

giełda fotografów przyrody-lustrzanki, teleobiektywy, sprzęt foto, rzutniki, plotery graficzne  na godzinę przed każdym spotkaniem stowarzyszenia o 17.00

wymiana doświadczeń fotografów przyrody i ptaków

festiwal fotografii i filmu przyrodniczego w Bydgoszczy   „Ptaki i Dzika Natura”- pokazy zdjęć, wystawy, pokaz filmu (listopad grudzień styczeń? w trakcie uzgodnienia)

STRONY INTERNETOWE

facebook@SPFPiP  (strona stowarzyszenia fotografów  ptaków i natury) kom. 515-638-890

LebiodaJacek.wordpress.com   (foto blog natura)

modraczek.smbudowlani.pl  (dom kultury modraczek)m Kultury „Modraczek” ul. Ogrody 15, 85-870 Bydgoszcz tel. 787-097-639