Dom Kultury Modraczek


Szybki kontakt

ul. Ogrody 15
85-870 Bydgoszcz
tel. 52 371 33 31
fax. 52 371 33 31

godziny otwarcia
pn-pt: od 09.00 do 20.00
so-nd: w wybrane dni


2017-05-11 Otwarcie wystawy prac Haliny Majewskiej


     W czwartek 11 maja na godzinę 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy prac pani Haliny Majewskiej - słuchaczki  W mojej rodzinie sztuka zawsze zajmowała istotne miejsce.

Oto czym pani Halina inspiruje się w swojej twórczości:
     Mój dziadek Sylwester Jaworski w XIX wieku malował freski  we włocławskich kościołach. Także mój ojciec zajmował się malarstwem na płótnie czy desce. Swoją pasję odkryłam w wieku 18 lat, jednak brak czasu związany z pracą i założeniem rodziny, zmusił mnie do odłożenia „wyszywanek” na później. Po stracie męża i usamodzielnieniu się dzieci, każdą wolną chwilę poświęcałam na tworzenie małych arcydzieł. Obecnie przebywając na emeryturze nadal „maluję igłą”, tworzę kartki okolicznościowe czy różne ozdoby świąteczne.
     W mojej kolekcji obrazów posiadam wyszyte dzieła wg Van Gogha, C. Moneta, S. Wyspiańskiego, A. Muchy czy A. Wieruszy-Kowalskiego oraz wielu innych nieznanych autorów. Najwięcej satysfakcji sprawia mi obdarowywanie swoimi pracami innych. Są one rozesłane po kraju i za granicą jako upominki od serca. Wyszywanie obrazów haftem krzyżykowym uważam za najlepszy sposób spędzania wolnego czasu.

Dom Kultury "Modraczek" 2018
Odwiedziło nas: